Eksperci NATO odwiedzą Białoruś

1 czerwca 2015, 07:29 Alert

(Ministerstwo Obrony Białorusi/Patrycja Rapacka)

Ministrowie obrony NATO

Grupa ekspertów z Połączonego Dowództwa Sił NATO w Brunssum odwiedzi Białoruś 31 maja – 5 czerwca w ramach indywidualnego programu partnerstwa i współpracy Białoruś-NATO w latach 2014-2015. Eksperci poprowadzą seminarium na temat ćwiczenia personelu wojskowego do uczestnictwa w operacjach pokojowych.

Białoruś będzie reprezentowana przez kompanię sił pokojowych ze składu 103 Samodzielnej Brygady Mobilnych Sił Specjalnych. Seminarium będzie poruszać problem związane z organizacją pracy szeregowych i podoficerów sił zbrojnych państw NATO: rola szeregowych, zasady przywództwa, motywacja, samokształcenie, procesy decyzyjne.

Uczestnicy będą także dyskutować na temat ćwiczeń personelu wojskowego w misjach pokojowych na  różnych poziomach, a także wojskowy angielski (terminologia NATO-wska).

Seminarium będzie wkładem w ćwiczenie białoruskich sił pokojowych do uczestnictwa w międzynarodowych działaniach na rzecz pokoju i bezpieczeństwa, w tym Siłach ONZ w Libanie oraz podczas wprowadzania celów Partnerstwa dla Pokoju.