Enea i Politechnika Poznańska wykształcą nowe kadry energetyczne

12 października 2023, 13:45 Alert

Enea wraz z Politechniką Poznańską połączą siły i stworzą wspólną sieć projektów rozwijającą kształcenie w zakresie energetyki.

Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl
Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl

Spółka energetyczna i uczelnia podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie kształcenia kadr w branży energetycznej. Wspólnie prowadzone projekty mają skupiać się między innymi na takich obszarach jak energetyka jądrowa, rozwój technologii magazynowania energii czy energetyczne wykorzystywanie wodoru. Połączenia doświadczenia spółki z przygotowaniem akademickim kadry politechniki ma stworzyć nowy standard kształcenia.

– Nowoczesna energetyka, oparta o innowacyjne i inteligentne rozwiązania, potrzebuje kadr przyszłości. Wspólnie z Politechniką Poznańską dostrzegamy potencjał do współpracy w zakresie kształcenia przyszłych specjalistów, dzięki którym transformacja energetyczna będzie realizowana sprawnie, a innowacje i nowoczesne technologie będą rozwijane w grupie Enea przez świetnie wykształconych ekspertów. Wspólnie z Politechniką Poznańską rozwijamy kompetencje, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiej energetyki – podkreślił Lech Żak, wiceprezes Enei.

Enea / Marcin Karwowski

Politechnika Rzeszowska będzie udoskonalać technologie wodorowe