Poznań otrzyma dodatkowy zastrzyk energii elektrycznej

6 października 2020, 18:30 Alert
enea
Logo Enei. Fot. BiznesAlert.pl

Enea podpisała umowę na dostarczenie prawie 261 GWh energii elektrycznej dla 64 podmiotów z Poznania i okolic. Przetarg obejmował łącznie prawie 5,5 tys. punktów poboru energii, a jego wartość to przeszło 87,9 mln zł. Enea wygrała w przetargu piąty raz z rzędu.

Miasto Poznań zorganizowało przetarg na zakup energii elektrycznej dla Poznańskiej Grupy Zakupowej już po raz dziewiąty. W grupie zakupowej znajdują się jednostki podległe Miastu Poznań (m.in. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, Aquanet, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Szpitale Miejskie) oraz gminy ościenne. W sumie Enea dostarczy energię elektryczną 64 jednostkom z Poznania i okolicy. Enea złożyła najkorzystniejszą ofertę. W porównaniu z cenami taryfowymi jest ona niższa o 20 proc., co daje Poznaniowi i gminom oszczędności w wysokości ok. 27 mln zł.

− Wygrana Enei w przetargu ogłoszonym przez Miasto Poznań już piąty raz z rzędu to potwierdzenie, że jesteśmy rzetelnym, wiarygodnym i cenionym na rynku sprzedawcą. Jesteśmy w stanie zaproponować partnerom najlepszą i najkorzystniejszą finansowo ofertę, która idzie w parze z wysokimi standardami – powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Enei. Podpisana przez Eneę umowa na dostawę energii elektrycznej została zawarta na cały 2021 rok.

Enea/Michał Perzyński