PGE Energia Odnawialna uruchomi farmę fotowoltaiczną w Pasterzowicach

17 maja 2024, 13:15 Alert

PGE Energia Odnawialna – spółka z grupy PGE – ogłosiła dzisiaj uruchomienie farmy fotowoltaicznej o mocy 8 megawatów (MW) w Pasterzowicach. Farmę fotowoltaiczną zlokalizowano w województwie lubuskim, w powiecie żagańskim na terenie gminy Szprotawa, w obrębie miejscowości Pasterzowice na powierzchni ponad 16 ha – informuje PGE w komunikacie.

Farma fotowoltaiczna Mysłowice. Fot. Tauron.
Farma fotowoltaiczna Mysłowice. Fot. Tauron.

Projekt, którego budowa została zakończona, przewiduje montaż paneli fotowoltaicznych, które szacuje się, że będą w stanie wyprodukować ponad 8000 MWh rocznie, co przyczyni się do zwiększenia dostępności czystej energii dla mieszkańców regionu.

Farma fotowoltaiczna w Pasterzowicach została dofinansowana w formie pożyczki preferencyjnej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), co podkreśla zaangażowanie PGE Energia Odnawialna w rozwój zrównoważonych źródeł energii.

PGE Energia Odnawialna, będąca częścią grupy PGE, obecnie jest największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiadamy 21 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 39 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi ponad 2540 MW.

PGE / Mateusz Gibała

Polska Grupa Energetyczna ma pięć mld złotych straty, bo czeka na rozstanie z węglem