Analitycy e-petrol.pl przewidują spadek cen paliw przed majówką

21 kwietnia 2023, 13:18 Alert

– Przed majówką oczekiwana jest odczuwalna obniżka cen paliw na stacjach, tanieć może szczególnie olej napędowy – prognozują analitycy portalu e-petrol.pl. Dodali, że obserwują wyraźną przecenę cen paliw na rynku hurtowym.

– Między 24 i 30 kwietnia 2023 r., a więc w dniach poprzedzających majówkę, oczekujemy odczuwalnej obniżki cen detalicznych na polskich stacjach. Benzyna 98-oktanowa powinna ulokować się w przedziale 7,33-7,45 zł/l. Dla benzyny Pb95 przewidywane widełki cenowe to 6,71-6,83 zł/l. Szczególnie duża zmiana spadkowa może być udziałem oleju napędowego – dla tego paliwa spodziewamy się średniego poziomu cen 6,52-6,65 zł/l. Nieco mniej dynamiczne przeceny dotyczyć będą autogazu – tu spodziewamy się uplasowania cen w przedziale 2,99-3,08 zł/l – poinformowali w piątek analitycy portalu e-petrol.pl.

Eksperci wskazali, że od połowy ubiegłego tygodnia na rynku naftowym obserwują systematyczny spadek cen ropy, który w ostatnich dniach przyspieszył i przed weekendem notowania surowca na giełdzie w Londynie pogłębiają kwietniowe minima. Dodali, że w piątek przed południem cena baryłki ropy Brent wahała się w okolicach poziomu 81 dol., ponad 5 dol. poniżej zamknięcia z poprzedniego piątku.

ab/ mmu/Jacek Perzyński

Unimot osiągnął zysk operacyjny wyższy niż koszt aktywów przejętych w ramach fuzji Orlen-Lotos