Episkopat będzie zasilany energią z fotowoltaiki

4 sierpnia 2016, 11:15 Alert

(Gramwzielone.pl)

Instalacja fotowoltaiczna na dachu Kolegium Episkopatu Polski. Fot. Columbus SA.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, główna siedziba Kolegium Episkopatu Polski będzie korzystać z energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną. Cel tej inwestycji, sfinansowanej ze środków Episkopatu, to maksymalne wykorzystanie energii na użytek własny.

Na instalację składa się 40 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 260 kWp, które zostały zamontowane na dachu warszawskiej siedziby Episkopatu.

– Szacowany roczny uzysk jest zbliżony do średnich uzysków generowanych przez instalacje fotowoltaiczne zorientowane na południe zlokalizowane na terenie Polski. Symulacja pracy instalacji uwzględniająca wszystkie elementy, zarówno podzespołów jak i warunki otoczenia oraz obrys horyzontu, pozwoliła na oszacowanie rocznego uzysku na poziomie ok. 9500 kWh – komentuje Michała Gondka, dyrektor Działu Realizacji w firmie Columbus Energy S.A., która wykonała instalację.

System fotowoltaiczny na dachu siedziby Episkopatu został wykonany tak, aby zmaksymalizować wykorzystanie energii na użytek własny.

– W głównej mierze instalacja pokryje zapotrzebowanie na energię wynikającą z bieżącego funkcjonowania budynku. Przewidujemy, że praktycznie całość energii zostanie zużyta na własne potrzeby – dodaje przedstawiciel firmy Columbus.