#eRajd dziennikarzy: Maraton samochodem elektrycznym po Polsce (INFOGRAFIKA)

19 kwietnia 2018, 11:45 Alert
bmwi3

W najbliższy weekend (21 i 22 kwietnia) odbędzie się wyścig dziennikarzy samochodami elektrycznymi po Polsce. Wezmą w nim udział dziennikarze DGP, TOK FM, Polityki Insight, WysokieNapiecie.pl i BiznesAlert.pl. Wszystko po to, by przekonać się jak podróżuje się takimi pojazdami po Polsce.

Wyścig będzie podzielony na dwa etapy: pierwszego dnia uczestnicy wyruszą z Warszawy, potem przez Łódź i Poznań dostaną się do Wrocławia, skąd następnego dnia wrócą do Warszawy trasą przez Sieradz, Łódź i Piotrków Trybunalski.

Każda z drużyn pojedzie jednym z czterech popularnych modeli elektrycznych aut miejskich i kompaktowych: Nissanem Leaf w wersjach nowej i starej, BMW i3 oraz Hyundai Ioniq. O wygranej decydować będzie wiele czynników, jak odpowiednie rozdysponowanie prędkości między stacjami ładowania czy optymalne korzystanie z różnego rodzaju ładowarek: szybkich, półszybkich i wolnych.

Chociaż oficjalną nagrodą za zwycięstwo są satysfakcja, duma i sława, to przede wszystkim zależy nam na porównaniu naszych doświadczeń z podróżowaniu samochodem elektrycznym na długich dystansach i po dużych polskich miastach oraz podzieleniu się wrażeniami z widzami i czytelnikami. Do promocji wydarzenia w mediach społecznościowych wykorzystywany będzie hasztag #eRajd, który polecamy śledzić.