Ericsson wyłącznym dostawcą usług VoLTE i Wi-Fi Calling dla Telenor Sweden

10 sierpnia 2015, 13:30 Infrastruktura

Klienci Telenor będą mogli korzystać z bogatszych usług komunikacji oraz prowadzić rozmowy za pomocą LTE (VoLTE) lub przez usługę Wi-Fi Calling. Ericsson będzie wyłącznym dostawcą kompleksowego rozwiązania podnoszącego standard podstawowej sieci Telenor. Profesjonalne gotowe rozwiązania Ericsson unowocześnią dotychczasowe usługi i umożliwią świadczenie bogatszych usług w przyszłości.

Spółka Telenor Sweden wybrała Ericsson (NASDAQ:ERIC) na głównego dostawcę kompleksowego rozwiązania podnoszącego standard jej podstawowej sieci, które umożliwi klientom Telenor prowadzenie rozmów za pomocą LTE (VoLTE), Wi-Fi (Wi-Fi Calling), oraz korzystanie ze wzbogaconych usług komunikacji.

Wdrażanie rozwiązania w ramach zawartej na 5 lat umowy rozpocznie się w trzecim kwartale 2015 r.; Ericsson zainstaluje pełny zestaw produktów i usług, dzięki którym operator Telenor będzie mógł oferować rozmowy w jakości HD z jednoczesnym korzystaniem z sieci LTE oraz bogatsze możliwości komunikacji. Dzięki rozmowom przez sieć Wi-Fi użytkownicy będą mogli korzystać z usługi głosowej operatora za pośrednictwem swojego własnego punktu dostępu Wi-Fi, jeśli zasięg sieci komórkowej w ich domach będzie zbyt słaby.

Podniesienie standardu podstawowej sieci zagwarantuje utrzymanie wysokiej jakości usług oferowanych abonentom Telenor, gdy sieć operatora będzie ewoluować w kierunku npowoczesnych platform.

Spółka Telenor jest jednym z największych operatorów w Szwecji; z jej usług korzysta niemal 2,5 mln abonentów sieci komórkowych. Zgodnie z warunkami umowy, architektura subskrypcji danych użytkowników również zostanie przekształcona w bezpieczniejszą, solidniejszą i prostszą strukturę.

sweden-office

Stefan Jäverbring, dyrektor ds. technicznych Telenor Sverige AB, oświadczył: vKompleksowy portfel usług i specjalistyczna wiedza Ericssona będą dla nas nieocenionym wsparciem przy modernizacji naszej podstawowej sieci. Elastyczność i skalowalność wdrażanych usług jest nie mniej ważna niż ich wydajność; wierzę, że dzięki temu uda się stworzyć doskonałą platformę, która pomoże przekształcić Telenor w czołową sieć komórkową w Szwecji.”

Charlotta Sund, szefowa firmy Ericsson w regionie Europy Północnej i Azji Centralnej, dodaje: „To, że Telenor wybrała Ericsson na wyłącznego dostawcę usług, wyraźnie świadczy o wierze w to, że nasza spółka jest w stanie dostarczyć kompleksowe rozwiązania, które zaspokoją potrzeby klientów na szybko rozwijającym się rynku. Zarówno nasze rozwiązania, jak i globalna specjalistyczna wiedza będą wsparciem Telenor Sverige w ich misji, która polega na zagwarantowaniu doskonałej jakości sieci, dostarczaniu usług bez jakichkolwiek zakłóceń, a tym samym zapewnieniu klientom satysfakcji z korzystania z sieci operatora. Z niecierpliwością czekamy na dalszą owocną współpracę z Telenor oraz mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli oferować bogatsze usługi telekomunikacyjne dla klientów Telenor.”

Zawarta umowa dotyczy wdrożenia oferowanego przez Ericsson rozwiązania IMS, które obejmuje dostęp do takich usług jak rozmowy przez LTE (VoLTE), rozmowy przez Wi-Fi (Wi-fi Calling), RCS (Rich Communications Services), WMG (Wi-Fi Mobility Gateway), UDC (User Data Consolidation), MSC (Mobile Softswitch Solution) oraz związane z tym usługi integracji systemów.

Ericsson jest liderem rynku IMS, który obsługuje większość uruchomionych na całym świecie sieci VoLTE.

Źródło: Ericsson Sp. z o.o.