24. Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

22 grudnia, 2023 godz. 10:08
1699436847759

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 12 / 02 / 2024
  • Tagi:

Europejskie Centrum Biznesu zaprasza do udziału w XXIV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 12-13 lutego 2024 roku w Warszawie. Tematem przewodnim wydarzenia będzie aktualna polityka energetyczna Polski wobec wyzwań surowcowych i prawnych w Europie.

„Rok 2024: Aktualna polityka energetyczna Państwa wobec wyzwań surowcowych i legislacyjnych w Europie” – to temat przewodni XXIV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 12-13 lutego 2024 roku w Warszawie w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

– Rok 2024 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych wyzwań związanych zarówno z bezpieczeństwem surowcowym, otoczeniem legislacyjnym, zaostrzeniem europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, oraz przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, offshore, energię jądrową i wodór – podkreśla Krzysztof Karaś, prezes Europejskiego Centrum Biznesu (ECB), które od lat organizuje spotkania o charakterze polityczno-biznesowo-gospodarczym: kongresy, fora czy konferencje.

– Program najbliższej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających na kontrolowane wyjście z impasu surowcowego wywołanego wojną w Ukrainie – zaznacza prezes Krzysztof Karaś.

Szczegółowe informacje o XXIV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL można znaleźć tutaj.