26 września w Krakowie rusza CYBERSEC

16 września, 2016 godz. 10:00
Cybersec Źródło: Cybersec

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 16 / 09 / 2016

W dn. 26-27 września br. w Krakowie odbędzie się II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, jedna z najważniejszych konferencji tego typu w Europie. W tegorocznej odsłonie wydarzenia udział weźmie ponad 600 uczestników z 20 krajów, a podczas 2 dni intensywnych debat głos zabierze 120 prelegentów. Celem spotkania jest wypracowanie strategicznych rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO. 

Jak podkreśla Instytut Kościuszki, organizator konferencji, do Krakowa zawitają najważniejsi eksperci z Europy oraz krajów będących liderami cyberrozwiązań – Stanów Zjednoczonych, Izraela i Kanady.  Wśród wielu potwierdzonych prelegentów znajdują się m.in: Anna Streżyńska – Minister Cyfryzacji; Tomasz Zdzikot – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; Melissa Hathaway – były ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w administracji George W. Busha i Baracka Obamy, obecnie Starszy Doradca na Uniwersytecie Harvarda; Jamie Shea – Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa; Ann Johnson – Wiceprezes, CISO w Microsoft; Alastair Teare – CEO Deloitte w Europie Środkowej.

Źródło: Cybersec

Jak co roku, panele dyskusyjne CYBERSEC będą toczyły się w ramach czterech znanych ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Przyszłość i Biznes. Nie zabraknie również wielu ciekawych formatów, w tym sesji dotyczących cyberprzestępczości. Ścieżka Państwo poświęcona będzie budowaniu wielopodmiotowej współpracy pomiędzy państwami Europy Środkowo-Wschodniej w celu wypracowania regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa. Eksperci porozmawiają także o implementacji przyjętej niedawno unijnej Dyrektywy ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (NIS).

Ścieżka Wojsko skupi się na kwestiach związanych z cyberobroną państw NATO. Dyskusje opierać się będą na konkluzjach lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie, podczas którego pojawiła się deklaracja o strategicznej współpracy NATO – UE w obszarze cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych, a cyberprzestrzeń uznana została za operacyjną domenę działań wojennych. Dodatkowo, eksperci omówią walkę z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi oraz metody wykorzystywane przez terrorystów do komunikowania się i zdobywania informacji.

Podczas Ścieżki Przyszłość analizowane będą wyzwania płynące z coraz większego deficytu podaży cyberspecjalistów. Uczestnicy sesji porozmawiają także o promowaniu i rozwoju innowacyjnych produktów oraz usług dla cyberbezpieczeństwa. To one są kluczowe w wyścigu o przewagę  nad hakerami w cyberprzestrzeni. W Ścieżce Biznes, eksperci skupią się na tworzeniu mechanizmów efektywnej współpracy publiczno-prywatnej i cyberbezpieczeństwie systemów sterowania przemysłowego.

CYBERSEC zgromadzi kluczowych decydentów politycznych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk eksperckich, wiodących mediów i światowych liderów sektora prywatnego. Pierwsza edycja wydarzenia została wyróżniona w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie.

 

Zobacz zapowiedź CYBERSEC 2016 na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dwET-8LI47w

Więcej szczegółów na: http://cybersecforum.eu/

Kontakt dla mediów:

Natalia Płonka

PR Manager Instytutu Kościuszki

Natalia.plonka@ik.org.pl

M: +48 609 956 907