Akademia Energii – X edycja

2 grudnia, 2021 godz. 9:17
Fot. paga.org.pl. Fot. paga.org.pl.

Szczegóły wydarzenia


Akademia Energii to program edukacyjny skierowany do osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową. Celem Akademii jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, a osobami stojącymi dopiero u progu kariery w tym sektorze. Po zakończeniu programu uczestnicy mają szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny, płatny staż w jednej z firm partnerskich.

Akademia Energii to:

  • bezpłatny program wykładów, warsztatów i case study obejmujących między innymi zagadnienia: regulacja gospodarki paliwami i energią, funkcjonowanie poszczególnych podsektorów, przedstawienie konkurencji na rynku energetycznym prawnym, organizacyjnym oraz ustrojowym;
  • spotkania z wybitnymi ekspertami i praktykami sektora energetycznego;
  • szkolenia z umiejętności miękkich;
  • płatne dwumiesięczne staże zawodowe w firmach partnerskich, mających największy wpływ na kształt rynku energii w Polsce.

Kogo szukamy?

  • osób, które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową;
  • studentów i absolwentów uczelni wyższych (rozpoczęty II rok studiów – nieukończony 27 rok życia);
  • studentów i absolwentów kierunków: ekonomia, prawo, finanse, transport, dziennikarstwo oraz uczelni technicznych.

O programie

Akademia Energii to bezpłatny program szkoleniowo – rozwojowy dla młodych ludzi – studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą energetyczną.

Hasło X edycja Akademii Energii, to: “Dekada zmian”  Prowadzone przez ekspertów zajęcia będą dotyczyły tematów związanych z  m.in.. transformacją energetyczną, efektywnością energetyczną, elastycznym i stabilnym rynkiem energii.

Program składa się z weekendowych wykładów i warsztatów prowadzonych przez liderów rynku energetycznego, transportu czy prawa. Wszystkie zajęcia będą prowadzone zdalnie z uwagi na obostrzenia wynikające z sytuacji epidemicznej spowodowanej pandemią COVID-19.

Ważnym elementem programu są wieczorne spotkania typu leadership – nieoficjalne i półformalne spotkania z najciekawszymi osobistościami polskiej branży energetycznej, liderami biznesu, a także z Alumnami programu.

Każdy z uczestników programu ma szansę zdobyć co najmniej dwumiesięczny płatny staż z jednej z firm partnerskich.

W tym roku Akademia Energii odbędzie się jesienią.

Terminy  warsztatów: 

16 – 17 października 2021 *
30 – 31 października 2021 *
6 – 7 listopada 2021 *

19 listopada 2021 17:00-20:00
20 – 21 listopada 2021*

26 listopada 2021 17:00-20:00

27 – 28 listopada 2021 *
13 grudnia 2021 – finał projektu *

*Organizator zastrzega, że termin może ulec zmianie.

Źródło: Akademia Energii