Czyste ciepło 2030. Strategia dla ciepłownictwa

27 marca, 2019 godz. 14:06
Czyste ciepło 2030. Strategia dla ciepłownictwa patronat biznesalert.pl

Nie trzeba już nikogo w Polsce przekonywać, że poprawa jakości powietrza jest priorytetem i ogromnym wyzwaniem. Jak sprawić, żeby jakość powietrza zaczęła się poprawiać, a społeczeństwo zaakceptowało zmianę? Forum Energii zaprasza do udziału w konferencji „Czyste ciepło 2030. Strategia dla ciepłownictwa”, która odbędzie 17 kwietnia 2019 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.  BIznesAlert.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Przez ostatnie 8 miesięcy Forum Energii wraz z Krajową Agencją Poszanowania Energii i Instytutem Badań Strukturalnych pracowały nad strategią eliminacji zanieczyszczeń powietrza z ogrzewnictwa i ciepłownictwa. Smog niszczy zdrowie, generuje koszty, pogarsza jakość życia i dewastuje wizerunek Polski na świecie.

Podczas konferencji omówione zostaną wyniki analiz korzyści i kosztów związanych z poprawą jakości powietrza w Polsce. Zostanie także przedstawione w jaki sposób możemy obniżyć koszty zdrowotne smogu, jednocześnie modernizując systemy ciepłownicze. W jaki sposób rozwiązać problem gospodarstw ogrzewanych indywidualnie paliwami niskiej jakości?

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana perspektywa rozwoju sektora z priorytetami Rządu dla ciepłownictwa oraz strategiami europejskimi. Do udziału zaproszono również przedstawiciela z Komisji Europejskiej. Organizatorom zależy, żeby technologiczne i środowiskowe aspekty strategii umieścić w kontekście społecznym i wspólnie zastanowić się, jak przekonać społeczeństwo do koniecznych zmian w ciepłownictwie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Zapraszamy przedstawicieli administracji publicznej (szczebla centralnego i samorządowego), biznesu oraz organizacji pozarządowych i media. Głównym językiem konferencji jest język polski, ale dostępne będzie tłumaczenie na język angielski. Konferencja będzie transmitowana online na kanale youtube Forum Energii.

Więcej informacji o wydarzeniu: forum-energii.eu.