III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Energetycznego ,,Prawo z energią”

8 grudnia, 2015 godz. 11:29
konkurs

Szczegóły wydarzenia


 

Najbardziej energetyczne Stowarzyszenie zaprasza na PRAWO Z ENERGIĄ! 1 grudnia ruszyła III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Energetycznego ,,Prawo z energią”. Włóż energię w swoją przyszłość! Zostań Finalistą prestiżowego konkursu i wygraj atrakcyjne nagrody!

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań prezentuje

III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Energetycznego „Prawo z energią”!

Wystarczy napisać esej na jeden ze wskazanych poniżej tematów, dołączyć do niego ilustracje i przesłać na adres: konkurs.energia@elsa.org.pl do  1 lutego 2016 r.

Poniższe tematy zostały opracowane przez Radę Naukową:

[1] Wady i zalety przyjętych rozwiązań prawnych dotyczących aukcji na wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych

[2] Tzw. „rynek mocy” jako element rynku energetycznego

[3] Niezbędne reformy polskiego górnictwa z perspektywy sektora elektroenergetycznego

[4] Nowe wymogi prawne w zakresie emisji przemysłowych w odniesieniu do obiektów energetycznych

[5] System nadzoru nad hurtowym obrotem produktami energetycznymi („REMIT”) w świetle aktualnych przepisów prawnych (na przykładzie energii elektrycznej lub gazu)

[6] Planowanie energetyczne jako instrument zapewnienia realizacji celów określonych art. 1 ust. 2 ustawy Prawo energetyczne. Uczestnicy oraz formy w jakich realizowane są zadania z tego zakresu

[7] Sankcjonowanie działań podmiotów realizujących zadania objęte ustawą
Prawo energetyczne jako środek zapewniający ich skuteczność

Pięć osób, których esej zostanie najlepiej oceniony przez Radę Naukową weźmie udział w drugim etapie konkursu. Gala Finałowa odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. w Poznaniu.

Konkurs skierowany jest do studentów prawa i innych kierunków oraz absolwentów do 27. roku życia,  którzy interesują się prawem energetycznym, energetyką oraz polityką energetyczną .

Na Zwycięzców Konkursu czeka wiele atrakcyjnych nagród od, m.in. możliwość odbycia praktyk w renomowanych kancelariach w Warszawie i Poznaniu, nagrody pieniężne oraz możliwość publikacji eseju na Portalu CIRE.pl.

Z przyjemnością informujemy, iż Partnerem Głównym oraz fundatorem nagród w konkursie została międzynarodowa kancelaria prawna CMS. CMS świadczy kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów. Z kolei Partnerem wspierającym oraz fundatorem nagród w Konkursie została kancelaria Wawrzynowicz&Wspólnicy,  jedna z wiodących polskich kancelarii zajmujących się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców działających w regulowanych sektorach gospodarki

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i fanpage’a na portalu Facebook.

Zapoznajcie się z regulaminem, harmonogramem i sprawdźcie jakie nagrody na Was czekają!

Do udziału zaprasza BiznesAlert, partner medialny wydarzenia!