ENERGIA Z PRAGI [KONFERENCJA]

14 grudnia, 2016 godz. 16:40
praga_plakat_v1

Szczegóły wydarzenia


Burmistrz Dzielnicy Praga-Pn. m.st. Warszawy zaprasza na konferencję „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej”. 

Obecnie ogrzewanie budynków stanowi około 1/3 zużywanej energii w Polsce. Zdecydowana większość z nich została wybudowana w bardzo niskim standardzie energetycznym, do ich ogrzania potrzeba więc olbrzymiej ilości energii, co pociąga za sobą wysokie koszty. Niedogrzane budynki i zawilgocone, zagrzybione ściany wraz z toksycznym powietrzem są przyczyną do dramatycznego pogorszenie się stanu zdrowia Polaków. Problem ten dotyczy nie tylko domów mieszkalnych, lecz także budynków użyteczności publicznej, od szkół i przedszkoli, przez szpitale i urzędy. W rezultacie koszty energetyczne są jednymi z istotniejszych pozycji budżetów samorządów, pochłaniając środki przeznaczone na istotne cele społeczne. Stan ten powinien – i może – ulec zmianie, także ze względu na istotną rolę samorządów w propagowaniu dobrych praktyk efektywności energetycznej i redukcji emisji CO2.

Wiele inwestycji poprawiających standard energetyczny budynków użyteczności publicznej jest wysoce opłacalna. Ponadto pojawia się coraz więcej programów wsparcia dla inwestycji termo- modernizacyjnych. Dlatego będziemy rozmawiać o :

         Głębszym sensie racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi

         Strategii dojścia do efektywnego energetycznie Samorządu Terytorialnego

         Sposobach identyfikacji i finansowania efektywnych inwestycji energooszczędnych

         Prostych przepisach na efektywny energetycznie budynek

         Opłacalnych źródłach czystej energii

         Kosztach ogrzewania budynków w różnych standardach

        Procedurach Zamówieniach Publicznych prowadzących do wzrostu efektywności

ekonomicznej i energetycznej Samorządu

         Opłacalności wymiany oświetlenia w placówkach oświatowych

         Wpływie jakości energetycznej  budynków na zdrowie człowieka

 

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona dlatego organizatorzy proszą o wysyłanie zgłoszeń na e-mail: ppn.rewitalizacja@um.warszawa.pl