Kongres Energetyki Przyszłości 2023 pod patronatem BiznesAlert.pl

4 listopada, 2022 godz. 8:00
Kongres Energetyki Przyszłości 2023 Kongres Energetyki Przyszłości 2023

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 18 / 04 / 2023

W dniach 18-19 kwietnia 2023 r.  odbędzie się druga edycja Kongresu Energetyki Przyszłości organizowanego przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Poprzednia edycja zgromadziła łącznie ponad 4 tysiące odbiorców. Od pierwszej edycji, Patronem Medialnym wydarzenia jest BiznesAlert.pl.

Kongres Energetyki Przyszłości 2023
Kongres Energetyki Przyszłości 2023

Celem Kongresu jest stworzenie forum dla wypracowania modelowych rozwiązań dla sektora energetycznego, a także przedstawienie ich jak najszerszemu gronu zainteresowanych osób. W poprzednim roku w debatę zostali zaangażowani kluczowi eksperci branżowi w tym prawnicy, ekonomiści, analitycy, czy publicyści.

Podczas II edycji Kongresu szczególny nacisk kładziony jest na dwa filary: „Bezpieczeństwo energetyczne i OZE” oraz „Zielona energia dla przedsiębiorstw”.

Pierwszy filar dotyczy energii z odnawialnych źródeł jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego, a także poruszone zostaną zagadnienia  m. in. procesu  inwestycyjnego i finansowania zeroemisyjnych instalacji. Natomiast drugiego dnia prelegenci pochylą się nad problemem znalezieniem optymalnego sposobu na zniwelowanie stale rosnących cen energii z wykorzystaniem m.in. odnawialnych źródeł energii.

Organizatorzy planują również przygotować spotkania warsztatowe oraz spotkania w formie „roundtables”. Podstawowym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień, zidentyfikowanie kluczowych problemów oraz zaproponowanie metody ich rozwiązania. Przy spotkaniach w formule „roundtables” odbywać się będą dyskusje na wcześniej sprecyzowany temat w wąskiej grupie uczestników, tak aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie w danej dziedzinie.

Rejestracja na Kongres Energetyki Przyszłości ruszy już wkrótce. W celu uzyskania bieżących informacji zapraszamy na stronę organizatora oraz do obserwowania mediów społecznościowych organizatora:

Kongres Energetyki Przyszłości

https://www.linkedin.com/company/kongres-energetyki-przyszlosci-kep/.

 

Stowarzyszenie „Z energią o prawie”