KONKLUZJE BAT DLA ENERGETYKI ORAZ CIEPŁOWNICTWA

17 sierpnia, 2015 godz. 15:16
BAT_1000x207

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 22 / 09 / 2015

Szanowni Państwo,

biuro JRC IPPC w Sewilli jest już na finiszu prac nad dokumentami referencyjnymi dla energetyki, LCP BREF. Integralną częścią tych prac są tzw. konkluzje BAT, które będą określać wymagania związane z najlepszymi dostępnymi technikami BAT i będą z automatu obowiązywać obligatoryjnie.

Konkluzje BAT zgodnie z dyrektywą IED będą podstawą do wydawania pozwoleń zintegrowanych przez właściwe organy ochrony środowiska. Nowe regulacje zmuszą więc marszałków i starostów do prawidłowego określania parametrów udzielania tych pozwoleń w oparciu o w/w dokumenty.

Dostosowanie instalacji do wymagań określonych w konkluzjach BAT powinno nastąpić w terminie maksymalnie czterech lat od dnia ich publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Tym samym nakłada to na zakłady wiele nowych obowiązków związanych z podejmowaniem trudnych decyzji modernizacyjnych oraz inwestycyjnych.

Bez dostosowania do wymagań konkluzji BAT od 2020 r. instalacjom spalania grozi brak zgody na ich dalszą eksploatację.

Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania i ryzyka biznesowe, Zespół powermeetings.eu zaprasza Państwa do udziału w seminarium:

KONKLUZJE BAT DLA ENERGETYKI ORAZ CIEPŁOWNICTWA

22 września 2015, Warszawa

W trakcie spotkania dowiedzą się Państwo jak prawidłowo funkcjonować w tej nowej rzeczywistości prawno – technicznej. Zapoznamy Państwa z wieloma aspektami wynikającymi ze spotkania Technicznej Grupy Roboczej w Sewilli, jakie odbyło się w czerwcu 2015. Zaproszeni przez nas prelegenci – m.in. Małgorzata Typko, Ekspert Ochrony Środowiska, dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym, pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości, pojawiające się sytuacje dyskusyjne czy też ryzykowne w zakresie dostosowania instalacji do nowych standardów.

Zapraszam do udziału!

Więcej informacji:

Agnieszka Kozłowska

Project Manager

powermeetings.eu

Al. Jerozolimskie 27/306

00-508 Warszawa

 

tel.:   +48 22 740 67 80

kom.: +48 508 921 590

faks: +48 22 672 95 89

e-mail: agnieszka.kozlowska@powermeetings.eu

www.powermeetings.eu