Nafta i Gaz po raz dwudziesty pierwszy

5 czerwca, 2024 godz. 15:00
Nafta i gaz 2024

Szczegóły wydarzenia


O poszukiwaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski w dobie transformacji energetycznej i nowej sytuacji w świecie, polskim przemyśle nafty i gazu, energii jądrowej i nowych  technologiach. 

Już po raz dwudziesty pierwszy w gwiazdorskiej obsadzie w Warszawie odbędzie się  międzynarodowa konferencja, poświęcona rynkom nafty i gazu, technologiom, inwestycjom  i strategiom w nowej sytuacji międzynarodowej. 

Po raz drugi uczestnicy konferencji będą także debatować o wizjach polskiego programu  jądrowego. 

W czterech sesjach dyskusyjnych udział weźmie ponad czterdziestu przedstawicieli  kierownictw polskich spółek, polityków, analityków z kraju i zagranicy, specjalistów  od rozwiązań technicznych. 

Tematyka kolejnych sesji obejmuje bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy, budowaniu  strategii ograniczania importu paliw, o tym jak radzimy sobie bez rosyjskiego gazu i ropy. 

W debatach na temat polskiego przemysłu naftowego, gazowego petrochemicznego  i rafineryjnego mowa będzie o zmianach struktury dostaw paliw, nowych inwestycjach  i perspektywach ich finansowania, infrastrukturze krytycznej, jej rozbudowie i ochronie  w obliczu zagrożeń hybrydowych. 

W sesji o programie jądrowym dyskusja toczyć się będzie wokół udziału polskich form  w projektach atomowych, finansowaniu rozwoju energetyki jądrowej, strategii wyboru  partnerów – z kim Polska ma zbudować elektrownie jądrowe. 

Pogląd tych menadżerów i polityków, którzy obecnie decydują o kształcie sektora nafty i gazu,  zostanie skonfrontowany z opinią publicystów, zajmujących się od lat obserwacją polskiej  polityki energetycznej. 

Wśród uczestników poszczególnych sesji znajdą się m.in. przedstawiciele kierownictw  Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Dozoru Technicznego, Orlenu, Gaz-Systemu, PEJ  i innych krajowych i zagranicznych korporacji, senatorowie RP, liczni eksperci techniczni  i analitycy. 

Konferencja Nafta i Gaz 2024 organizowana jest jak zwykle przez Zarząd Targów Warszawskich  S.A. / tel. 600400813, mail jaworski@ztw.pl.