PAŃSTWO: Bezpieczeństwo energetyczne

2 maja, 2014 godz. 12:21
Państwo Miasto Energia

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 06 / 05 / 2014

Bezpieczeństwo energetyczne to jeden najczęściej omawianych problemów ostatnich miesięcy. Energia to jedna z najmocniejszych kart przetargowych w sytuacji międzynarodowych konfliktów politycznych. Politycy chętnie podejmują ten temat, często mydląc nam oczy, bądź przekazując przesadzony obraz tego jak jest naprawdę. Jak osiągnąć stan bezpieczeństwa? Czy europejska unia energetyczna ma szansę zaistnieć? Czy w kontekście napięć na linii Unia Europejska – Rosja, Polska ma realne powody do obaw? Czy warto wierzyć w atom i łupki? A może czas postawić na energię odnawialną?

Wszystkim tym, którzy czują się zagubieni lub potrzebują obiektywnych opinii stwarzamy możliwość usłyszenia odpowiedzi na dręczące pytania. Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 6 maja o 18 w sali konferencyjnej Państwomiasto przy ulicy Andersa 29. W otwartej debacie wezmą udział:

Adam Grzeszak – dziennikarz tygodnika Polityka, specjalizujący się w tematyce energetyczno-infrastrukturalnej. Laureat Nagrody NBP im. Grabskiego, dwukrotnie nominowany do Grand Press za publicystykę ekonomiczną.

Dr Jarosław Ćwiek-Karpowicz – ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Adiunkt w Zakładzie Badań Wschodnich w Instytucie Nauk Politycznych UW. Zajmuje się bezpieczeństwem energetycznym, stosunkami politycznymi i gospodarczymi na obszarze poradzieckim oraz współczesną Rosją.

Dr Filip Elżanowski – Radca prawny, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji UW. autor opinii prawnych i ekspertyz m.in. z zakresu prawa energetycznego oraz wykładni i stosowani prawa w sektorze energetycznym. Laureat Bursztynu Polskiej Energetyki za wkład w doskonalenie regulacji prawnych w zakresie prawa energetycznego oraz zaangażowanie w kształtowanie polityki energetycznej Polski w kraju i za granicą.

Wojciech Jakóbik – redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, analityk sektora energetycznego, współpracownik Instytutu Jagiellońskiego.

Spotkanie poprowadzi Wiktor Jędrzejewski z Państwomiasto.

Zapraszamy!
PAŃSTWO/MIASTO: To nowy cykl spotkań dotyczący spraw zarówno lokalnych, warszawskich, jak i wagi państwowej. Poruszający sprawy istotne i aktualne:  co nie działa? z czym my, mieszkańcy i obywatele, mamy problem? Z czym już wiemy, że będzie zamieszanie? Zainteresujmy się tym dziś, bo będzie to ważne jutro. Spotkajmy się. Porozmawiajmy.

Państwomiasto: facebook / www / instagram

Wydarzenie na Facebooku: kliknij tutaj