Perspektywy dla przemysłu zbrojeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej

9 września, 2014 godz. 14:17

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 16 / 09 / 2014

Polska  największym rynkiem zbytu dla zachodnich koncernów zbrojeniowych

Warszawa, 9 września 2014 – W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie wiele krajów członkowskich Unii Europejskiej z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a w szczególności Polska, Rumunia oraz kraje bałtyckie, ogłosiły zamiar zwiększenia wydatków na obronę narodową do 2 proc. PKB, aby tym samym sprostać wymaganiom  NATO. Jest to bezpośrednia reakcja na ostatnie działania  Rosji w regionie.      

Ekspert Frost & Sullivan, Dr Dominik Kimla, Starszy Analityk rynku zbrojeniowego, omówi  wpyw kryzysu na Ukrainie na  plany zakupowe w sektorze obronnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Telekonferencja odbędzie się dn. 16 września 2014 o godz. 14:00,  towrzyszyć jej będzie sesja pytań i odpowiedzi zadawanych na żywo. Telekonferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Główne punkty dyskusji, które zostaną omówione podczas telekonferencji to:

– Planowane programy zamówień w sektorze obronnym;  

– Czynniki hamujące i stymulujące wzrost rynku obronnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej;

– Kluczowe czynniki niezbędne do osiągnięcia sukcesu w regionie przez producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Istotą niniejszej telekonferencji będzie analiza potencjału  rynku środkowo-europejskiego dla przedsiębiorstw zbrojeniowych ze szczególnym uwzględznieniem polskiego rynku, gdzie podjęto program intensywnej modernizacji technicznej armii.

„W przeciwieństwie do cięć w budżetach  obronnych w Europie Zachodniej, na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej będzie można zaobserwować wzrost nakładów na obronę narodową  napędzany przez programy modernicaji poszczególnych armii” – stwierdza Dr Dominik Kimla, Starszy Analityk rynku zbrojeniowego Frost & Sullivan. „Polska jako lider w regionie pod względem wydatków obronnych  i  liczby programów modernizacji technicznej armii  jest postrzegana jako największy i najatrakcyjniejszy rynek zbytu dla dostawców uzbrojenia i sprzętu wojskowego w regionie. Firmy zagraniczne zainteresowane  polskim rynkiem powinny zwiększyć swoją obecność w Polsce i proaktywnie współpracować ze swoimi polskimi partnerami w sferze prac badawczo-rozwojowych oraz  dzielić się zaawansowanymi technologiami zbrojeniowymi.”

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w bezpłatnej online konferencji, prosimy o kontakt z Edytą Grabowską, Corporate Communications, na adres edyta.grabowska@frost.com podając swoje dane kontaktowe. Po otrzymaniu powyższych informacji zostanie Państwu przesłany link rejestracyjny. Istnieje również możliwość otrzymania zapisu niniejszej telekonferencji w dowolnym czasie po przesłaniu wyżej wspomianych danych kontaktowych.