Rynek mocy w praktyce

12 lipca, 2018 godz. 19:00
RM_320x150 (1)

Szczegóły wydarzenia

  • Początek: 30 / 08 / 2018

Jak w praktyce będzie wyglądał rynek mocy? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać w czasie seminarium organizowanego w Warszawie w dniach 30-31 sierpnia.

Głównym celem ustawy o rynku mocy jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych w horyzoncie średnio i długoterminowym. Ustawa ma również na celu stworzenie, dodatkowych zachęt finansowych dla wytwórców, które ustabilizują poziom ich przychodów oraz pozwolą na utrzymanie rentowności nawet przy niskim stopniu wykorzystania ich jednostek oraz wzmocnić impuls inwestycyjny dla budowy nowych jednostek wytwórczych.

Ustawa o rynku mocy weszła w życie 18 stycznia 2018 i określa nowe zasady organizacji i funkcjonowania rynku oraz nakłada szereg nowych obowiązków na jego uczestników w tym OSP i OSD, wytwórców energii elektrycznej, podmioty oferujące usługę redukcji zapotrzebowania na moc, zarządcę rozliczeń, a także na organy administracji takie jak URE czy Ministerstwo Energii.

Jak rynek mocy wyglądał będzie w praktyce? Jakie będą parametry najbliższych aukcji? Jaki wpływ na kształt rynku mocy będą miały inne procedowane obecnie ustawy i akty wykonawcze? Jakie jest oddziaływanie ustawy na poszczególne grupy t.j. jednostki wytwórcze, OSD i OSP oraz odbiorców przemysłowych? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w trakcie III edycji seminarium:

RYNEK MOCY W PRAKTYCE

które odbędzie się w dniach 30 – 31 sierpnia 2018 w Warszawie