Wyzwania dla OZE w perspektywie PEP 2040 – Debata

3 lutego, 2021 godz. 11:59

Szczegóły wydarzenia


O tym, że należy dążyć do transformacji energetycznej, mówi się już od dłuższego czasu na całym świecie. Zmiany klimatyczne wymuszają przeprowadzenie szeregu przemian w wielu sektorach światowej gospodarki, w tym przede wszystkim w sektorze energetyki, który odpowiada za 70% produkcji gazów cieplarnianych.

Wyzwania dla OZE w perspektywie PEP 2040 – Debata

Dla Polski wyznacznikiem kierunku rozwoju sektora energetycznego będzie „Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.”. Dokument ten zawiera trzy filary, na których oparto podstawowe założenia, takie jak: sprawiedliwą transformację, zeroemisyjny system energetyczny oraz dobrą jakość powietrza.Kluczowym czynnikiem dla zmian w energetyce w oparciu o PEP 2040 będą odnawialne źródła energii, które w znacznym stopniu przyczynią się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

Sektor energetyczny przy realizacji założeń PEP 2040 zmuszony będzie do zmierzenia się z wieloma problemami, które dla rozwoju OZE mogą stanowić przeszkody w osiągnięciu celu. W związku z tym chcemy zaprosić na debatę online organizowaną przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”. Odbędzie się ona 23 lutego 2021 roku o godz. 18:00 w formie transmisji live na Facebooku oraz na YouTube.

Na debacie zostaną zostaną poruszone takie tematy jak:

  • rozwój sieci energetycznych w perspektywie przystosowanie ich do znaczącego wzrostu odnawialnych źródeł energii;
  • zastosowanie magazynów energii jako stabilizatorów krajowego systemu energetycznego;
  • rozwój lądowej i morskiej energetyki wiatrowej – nowelizacja ustawy odległościowej oraz wprowadzenie ustawy offshorowej;
  • wsparcie rozwoju mikroinstalacji prosumenckich oraz instalacji PV o mocy większej niż 1 MW.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebook’u: tutaj.