X Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie

4 października, 2021 godz. 14:17
X Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie. Grafika organizatora. X Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie. Grafika organizatora.

Szczegóły wydarzenia


Odbudowa Europy po kryzysie pandemii, Europejski Zielony Ład, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego i rozwój cyfryzacji – to jedne z głównych tematów 10. Europejskiego Forum Nowych Idei. Impreza odbędzie się w Sopocie 20-22 października.

X Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie. Grafika organizatora.
X Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie. Grafika organizatora.

EFNI jest jedną z najważniejszych w regionie konferencji poświęconych globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Tegoroczna edycja oprócz tego, że jubileuszowa, będzie wyjątkowa także dlatego, że znów odbędzie się na żywo.

Tematem przewodnim EFNI 2021 będzie odbudowa – w kontekście gospodarczym, społecznym i międzynarodowym. Ważnymi elementami dyskusji będą kwestie związane z klimatem i energetyką. Będzie tego dotyczył m.in. panel „Czy jesteśmy Gotowi na <<Fit for 55>>?”, w którym spodziewany jest udział m.in. wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, ministra Środowiska i Klimatu Michała Kurtyki oraz Aleksandry Tomczak, członkini gabinetu wiceprzewodniczącego wykonawczego Komisji Europejskiej do spraw Europejskiego Zielonego Ładu.

Przyszłości m.in. transportu elektrycznego poświęcony będzie panel „Energia dla mobilności, czyli jak uratować polski przemysł motoryzacyjny przed <<black-out>> po 2030”. Wezmą w nim udział m.in. były premier RP i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, Frederic Faroche, prezes zarządu Veolia Energia Polska, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce, Andrzej Modzelewski, prezes zarządu Innogy Polska czy Agnieszka Wojnarowska, członkini zarządu RWE Renewables Poland.

Czym jest EFNI? To trzy dni inspirujących spotkań, wykładów i dyskusji. W tym roku w Forum weźmie udział około tysiąca uczestników. Będą to m.in. przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki, kultury i mediów.

Organizatorami Europejskiego Forum Nowych Idei są: Konfederacja Lewiatan, BusinessEurope i miasto Sopot.

Więcej informacji: EFNI.pl