Budowa fabryki baterii Mercedes-Benz w Jaworze nabiera tempa

1 lipca 2019, 16:00 Alert

Mercedes-Benz Cars poinformował o intensywnych pracach przy budowie fabryki baterii do samochodów elektrycznych na Dolnym Śląsku. Po 6 miesiącach od ogłoszenia decyzji o poszerzeniu inwestycji w Jaworze, ustawiono pierwsze elementy konstrukcyjne (podpory) pod halę produkcyjno-montażową.

samochód elektryczny elektromobilność
fot. BiznesAlert.pl

Fabryka baterii w Jaworze jest drugą już inwestycją Mercedes-Benz Cars w tej lokalizacji. Pierwsza to fabryka silników do pojazdów konwencjonalnych. Jak informuje koncern ze Stuttgartu, podczas montażu baterii, będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną. Seryjna produkcja baterii do pojazdów z rodziny EQ (Electric Intelligence) rozpocznie się na początku kolejnej dekady.

Do 2022 r. Daimler planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa i zaoferuje klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym w każdym segmencie. Akumulatory do tych pojazdów będą produkowane m.in. w fabryce w Jaworze, która wejdzie w skład globalnej sieci produkcji baterii elektrycznych. Daimler zainwestuje ponad miliard euro w globalną sieć produkcji baterii Mercedes-Benz Cars. Obecnie obejmuje ona dziewięć fabryk w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.

ORPA.pl