Fabryka baterii do elektryków pod Wrocławiem zwiększa moce produkcyjne

25 lipca 2019, 09:00 Alert

Moce produkcyjne zakładu produkcyjnego LG Chem pod Wrocławiem, gdzie powstają baterie do aut elektrycznych, mają wzrosnąć w przyszłym roku ponad trzykrotnie – wynika z informacji “Pulsu Biznesu”.

fot. Ministerstwo Energii

Cytowany przez dziennik Seungse Chang, prezes LG Chem Wrocław Energy zapowiada, że pod koniec przyszłego roku, zakład produkcyjny pod Wrocławiem będzie w stanie produkować rocznie baterie do samochodów elektrycznych o łącznej mocy 70 GWh, podczas gdy obecnie moce produkcyjne tej fabryki wynoszą 20 GWh. Z deklaracji koreańskiego koncernu wynika, że do końca przyszłego roku inwestycje w podwrocławski zakład osiągną wartość 3 mld USD, a w ciągu pięciu lat będzie tam zatrudnionych ok. 6 tys. osób.

“Puls Biznesu” przypomina, że LG Chem rozgląda się za lokalizacją dla kolejnego zakładu, a jedną z lokalizacji jest Opole. Jednak na przeszkodzie do porozumienia z Koreańczykami w sprawie realizacji inwestycji w tej lokalizacji stoją ich wysokie oczekiwania. Chodzi o 70 mln euro rządowego grantu oraz cenę gruntu poniżej wartości, a także zwolnienia z opłaty odrolnieniowej. Prezes LG Chemu Wrocław Energy nie chciał skomentować dla dziennika tych informacji, powiedział jedynie, że rozpatrywanych jest kilka potencjalnych miejsc dla tej fabryki, także poza Polską.

Puls Biznesu