Obajtek: Pomysł zatrzymania fuzji Orlen-Lotos to gra polityczna

12 lipca 2019, 13:00 Energetyka
prezes pkn orlen daniel obajtek
Daniel Obajtek. Fot. PKN Orlen

Prezes PKN Orlen odniósł się do pomysłu zatrzymania fuzji jego spółki z Grupą Lotos wysuniętego podczas konwencji programowej Koalicji Europejskiej.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Koalicja Obywatelska (KO) proponuje program „Monopolom stop”, w związku z którym PKN Orlen i Lotos powinny ze sobą konkurować. Jeśli KO wygra wybory, fuzji tych firm nie będzie – powiedział dziennikarzom główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca. Jego propozycja została szybko skomentowana przez prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka związanego z rządzącym Prawem i Sprawiedliwością.

– Aby zbić kapitał polityczny Platforma Obywatelska jest gotowa poświęcić dobro polskiej gospodarki. Warto pamiętać, że zysk PKN Orlen w ciągu ostatnich trzech lat był ponad sześciokrotnie wyższy niż w ciągu ośmiu lat rządów poprzedniej ekipy – napisał na Twitterze. – Fuzja PKN Orlen-Grupa Lotos jest korzystna dla obu firm, Pomorza i polskiej gospodarki. Warto myśleć o niej w szerszym, niż tylko polityczny, kontekście. Europa proces konsolidacji sektora paliwowego ma już dawno za sobą i my również musimy wzmacniać naszą pozycję konkurencyjną – dodał.

Twitter