PSG zaprasza głodnych wiedzy do Wirtualnego Muzeum Gazownictwa

16 lipca 2022, 06:15 Alert

W dobie gazowego kryzysu, warto dowiedzieć się więcej o tym surowcu. Żeby to zrobić, nie trzeba wychodzić z domu, bo Polska Spółka Gazownictwa stworzyła Wirtualne Muzeum Gazownictwa, żeby poszerzyć wiedzę o źródle energii, o które walczą teraz najważniejsze państwa świata.

Zawór gazociągu. Fot. Polska Spółka Gazownictwa

Wirtualne Muzeum Gazownictwa

Gaz stał się potęgą energetyczną lata temu. Teraz, podczas transformacji energetycznej i trwającej wojny w Ukrainie, jest coraz cenniejszy i nabrał nowego wymiaru. Surowiec jest potrzebny do ogrzania domów, zasilania przedsiębiorstw czy jako paliwo napędowe do samochodów. Polska Spółka Gazownictwa zachęca wszystkich do poznania historii, procesów produkcji i sposób użycia tego surowca, tworząc Wirtualne Muzeum Gazownictwa.

– Dzięki nowej kampanii promocyjnej internauci będą mogli zapoznać się z historią najważniejszych odkryć, które pod koniec XVIII wieku wywołały gazową rewolucję w miastach na całym świecie. Poznają również najważniejsze osoby, które miały wpływ na rozwój gazownictwa – od czasów produkcji gazu z węgla do początków pozyskiwania i transportu gazu ziemnego – powiedział prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Robert Więckowski.

Poza faktami, Muzeum przedstawia też możliwe scenariusze dla gazu ziemnego i jego dalszej eksploatacji. Można dowiedzieć się tam o rozwoju przemysłu wydobywczego, a zwiedzanie online zostało urozmaicone o konieczność rozwiązania zagadki żeby móc przejść do kolejnego etapu, jeśli jest się głodnym dalszej wiedzy. Muzeum udostępniło też serię filmów o kluczowych momentach w rozwoju gazownictwa m.in o nastaniu ery gazowego oświetlenia czy rewolucji dla sprzętów kuchennych.

Polska Spółka Gazownictwa/Maria Andrzejewska

Zachmann: Jeśli się odpowiednio przygotujemy, Putin nie zakręci kurka z gazem (ROZMOWA)