Gaz-System został nagrodzony za zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu

28 lutego 2019, 11:00 Alert

– Wyróżnienie, które dziś otrzymaliśmy traktuję przede wszystkim jako potwierdzenie faktu, że koszt braku dywersyfikacji i ryzyko niestabilności dostaw gazu dla polskiej gospodarki przewyższa koszt wybudowania i utrzymania nowej infrastruktury gazowej. Jest to też wyraz uznania dla konsekwentnie wdrażanej przez Gaz-System strategii inwestycyjnej – powiedział prezes Tomasz Stępień odbierając nagrodę „Ten, który zmienia polski przemysł”. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień przyznawanych przez redakcję Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu Wirtualny Nowy Przemysł odbyła się 27 lutego 2019 r. w Warszawie.

Źródło: Gaz-System

W uzasadnieniu dla przyznania nagrody dla Gaz-System podkreślono m.in. rolę projektu Baltic Pipe w zapewnieniu realnej dywersyfikacji kierunków dostaw gazu ziemnego do Polski oraz znaczenie udanej współpracy pomiędzy Gaz-System a duńskim operatorem – firmą Energinet – dla skutecznej i terminowej realizacji tego projektu.

Zaznaczono także, że budowa gazociągu Baltic Pipe wraz z planowaną rozbudową Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, którego operatorem jest należąca do grupy Gaz-System spółka Polskie LNG, pozwoli na zagwarantowanie Polsce bezpiecznych i w pełni zdywersyfikowanych dostaw gazu.

– Gaz-System jest jednym z największych inwestorów na polskim rynku. Nasz plan inwestycyjny do 2022 roku obejmuje kilkaset zadań o łącznej szacowanej wartości około 11 mld zł. Inwestycje, które realizujemy dadzą impuls do zbudowania trwałej wartości i kompetencji dla branży budowlanej oraz przemysłu z nią związanego – podkreślił prezes Gaz-System Tomasz Stępień.

Oprócz spółki Gaz-System wyróżnieniem za wkład w rozwój sektora gazowego w Polsce uhonorowani zostali również Piotr Naimski sekretarz stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz spółka PGNiG, w imieniu której nagrodę odebrał Maciej Woźniak, wiceprezes zarządu.

Gaz-System