Gazprom będzie miał swojego wiceministra finansów 

15 kwietnia 2019, 12:00 Alert

Według informacji przekazanej przez wicepremiera i rosyjskiego ministra finansów Antona Siluanowa, wiceprezes Gazpromu Andriej Krugłow zostanie nowym wiceministrem w jego resorcie.

Andriej Krugłow. Źródło: Gazprom
Andriej Krugłow. Źródło: Gazprom

– Będzie się on zajmował kwestiami współpracy w obszarze inwestycji, w ramach umów międzyrządowych. Chodzi o międzyrządową komisję, utworzoną wraz z partnerami z Chin oraz współpracę z Euroazjatycką Unią Gospodarczą – powiedział Siluanow.

Tym samym Krugłow stanie się jego 11 wiceministrem. W latach 1995-2011 wiceprezes Gazpromu pracował w administracji samorządowej Sankt Petersburga. Najpierw zajmował stanowisko głównego specjalisty departamentu ds. międzynarodowych, instytucji finansowych, inwestycji, kredytów oraz zagranicznych relacji gospodarczych. Następnie został naczelnikiem wydziału współpracy finansowo-kredytowej w departamencie współpracy technicznej z zagranicą oraz organizacjami międzynarodowymi. Później był szefem departamentu handlu zagranicznego i zarządzania inwestycjami przy komisji ds. relacji zagranicznych biura mera Sankt Petersburga i komisji ds. relacji zewnętrznych administracji miasta. 

TASS/Piotr Stępiński