Hakerzy wykradli odcinek „Gry o tron”. Serial trafił do sieci

4 sierpnia 2017, 20:00 Cyberprzestrzeń

Hakerzy opublikowali w piątek nieemitowany wcześniej w telewizji odcinek serialu „Gra o tron”. Niedawno telewizja HBO, która produkuje ten serial, padła ofiarą ataku.

Gra o tron Jon
"Gra o tron" to jeden z najpopularniejszych seriali (fot. HBO)

Jak podaje serwis Gizmodo, w piątek w serwisie Reddit pojawił się link do strony na Google Drive, na której zamieszczono słabej jakości kopię czwartego odcinka siódmego sezonu popularnego serialu fantasy. Nie jest jednak jasne, czy jest to jego ostateczna wersja.

Jak przypuszcza Gizmodo, hakerzy mogli wykraść nie tylko pliki z odcinkiem serialu. W ich ręce mogły wpaść także prywatne dane dotyczące jednego z dyrektorów HBO.

Hakerzy zaatakowali HBO

Jak informowaliśmy w środę, hakerzy ukradli HBO ok. 1,5 terabajta danych. Twierdzili, że są w posiadaniu odcinków seriali „Baller” i „Room 104”.

To już kolejny przypadek, gdy HBO ma problem z hakerami. Dwa lata temu przestępcy opublikowali przed premierą cztery odcinki piątego sezonu „Gry o tron”.

„Gra o tron” bazuje na książkach z serii „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina. Poprzedni sezon serialu oglądały 23 mln widzów. Jest to także produkcja najchętniej oglądana w nielegalnych serwisach.

Gizmodo