InfrastrukturaKolejeWszystko

Halamek: PKP Intercity nie przekazało Alstom niezbędnych parametrów do testów

Na Centralnej Magistrali Kolejowej zakończyły się próby odometryczne pociągu ED250 Pendolino w zakresie prędkości 200-250 km/h. To krok ku dopuszczeniu pojazdu do eksploatacji – poinformował Rynek Kolejowy.

– Pomimo braku podpisania porozumienia przez PKP Intercity, Alstom, dążąc do realizacji warunków umowy, 4 lipca 2014 roku złożył w UTK wniosek o homologację pociągu Pendolino dopuszczającej poruszanie się pociągu, w codziennej eksploatacji, z maksymalną prędkością 250 km/h – poinformował nasz portal Nicolas Halamek, dyrektor zarządzający Alstom Transport w Polsce.

Według Halamka wniosek dotyczy zgodności taboru z systemem SHP oraz ERTMS. Wniosek jest zgodny z obecnie obowiązującymi przepisami prawa i dostosowany do istniejącej infrastruktury wraz z jej ograniczeniami.

– O treści wniosku Alstom poinformował oficjalnie PKP Intercity – twierdzi Nicolas Halamek.

W jego opinii pociągi Pendolino wyposażone są we wszystkie urządzenia niezbędne do komunikowania się z infrastrukturą przytorową.

– Mimo wielokrotnych próśb, PKP Intercity nie przekazało Alstom niezbędnych parametrów (SIM card, safety key RBC, NID engine – numer identyfikacyjny pojazdu) koniecznych do przeprowadzenia testów na system sterowania ruchu ERTMS poziom 2 – dodaje Halamek.

– Warto podkreślić, iż Alstom złożył powyższy wniosek pomimo braku podpisanego porozumienia z PKP Intercity, co świadczy o tym, iż producentowi zależy na jak najszybszym wprowadzeniu pociągów do eksploatacji – informuje na zakończenie dyrektor zarządzający Alstom Transport w Polsce.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Udostępnij:

Facebook X X X