AlertEnergetykaGospodarkaLogistykaŻegluga

Hamburg i Singapur wzmacniają współpracę na rzecz dekarbonizacji

Port w Hamburgu. Źródło: freepik

Port w Hamburgu. Źródło: freepik

Hamburg Port Authority (HPA) i Maritime and Port Authority of Singapore (MPA) zrobiły kolejny krok w swojej współpracy, podpisując list intencyjny (LoI) dotyczący przyspieszenia dekarbonizacji morskiej, cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa.

Umowa, podpisana w obecności Starszego Ministra Stanu w Ministerstwie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska oraz Ministerstwa Transportu, Amy Khor, oraz Pierwszego Burmistrza Hamburga, Petera Tschentschera, opiera się na dwustronnym partnerstwie między Singapurem a Niemcami, potwierdzonym w kwietniu 2024 roku. LoI obejmuje współpracę w sektorze morskim, taką jak efektywność portów, bezpieczeństwo morskie, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo.

W obszarze dekarbonizacji HPA i MPA zobowiązały się do dzielenia się informacjami na temat rozwoju i wdrażania paliw o zerowej i niskiej emisji, w tym szkolenia załóg oraz protokoły bezpieczeństwa dotyczące obsługi i tankowania tych paliw, a także ułatwienia wymiany informacji i wiedzy na temat zasilania z lądu. W zakresie cyfryzacji strony zgodziły się na eksplorację projektów pilotażowych, mających na celu ułatwienie efektywnych zawinięć statków między portami w Hamburgu i Singapurze oraz wymianę informacji na temat procedur portowych i systemów portowych zaangażowanych w odprawę portową.

W kontekście cyberbezpieczeństwa, umowa obejmuje wymianę informacji na temat cyberbezpieczeństwa, w tym ustanowienie operacyjnych połączeń między portami Singapuru i Hamburga oraz zapewnienie szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa dla profesjonalistów morskich i studentów.

Ponadto, podpisano memorandum o zrozumieniu (MoU) między NUS Enterprise, przedsiębiorczym ramieniem Narodowego Uniwersytetu Singapuru (NUS), a Digihub, częścią niemieckiej inicjatywy wspierania innowacji cyfrowych w logistyce. Ta współpraca skupi się na wymianie start-upów oraz projektach pilotażowych z zakresu innowacji. MoU jest wynikiem dyskusji między MPA, interesariuszami morskimi a delegacją biznesową z Hamburga, która odwiedziła podczas Singapore Maritime Week 2024.

Offshore energy / Mateusz Gibała

Orlen pomaga powodzianom. Spółka przeznaczy 35 milionów


Powiązane artykuły

tankowiec VILAMOURA, zdjęcie: vesselfinder.com

Tankowiec z milionem baryłek ropy eksplodował u wybrzeży Libii

Tankowiec Vilamoura, który przewoził milion baryłek ropy i wcześniej zawijał do rosyjskich portów, eksplodował u wybrzeży Libii. To kolejny z...

W czerwcu spadł wskaźnik PMI. Firmy redukowały zatrudnienie i zapasy

Wskaźnik PMI spadł w czerwcu poniżej oczekiwań, odzwierciedlając najgłębsze pogorszenie od października 2023 roku – wskazali analitycy PKO BP w...
Gazprom. Źródło: Flickr

Plan Putina na ratowanie gospodarki: zabrać innym, dać Gazpromowi

Rosyjski koncern, obłożony zachodnimi sankcjami, doświadcza strat finansowych. W 2023 roku poniósł pierwszą roczną stratę od 20 lat, zdaniem ekspertów...

Udostępnij:

Facebook X X X