AlertEnergetykaGospodarkaŻegluga

Hamburg i Singapur wzmacniają współpracę na rzecz dekarbonizacji

Port w Hamburgu. Źródło: freepik

Port w Hamburgu. Źródło: freepik

Hamburg Port Authority (HPA) i Maritime and Port Authority of Singapore (MPA) zrobiły kolejny krok w swojej współpracy, podpisując list intencyjny (LoI) dotyczący przyspieszenia dekarbonizacji morskiej, cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa.

Umowa, podpisana w obecności Starszego Ministra Stanu w Ministerstwie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska oraz Ministerstwa Transportu, Amy Khor, oraz Pierwszego Burmistrza Hamburga, Petera Tschentschera, opiera się na dwustronnym partnerstwie między Singapurem a Niemcami, potwierdzonym w kwietniu 2024 roku. LoI obejmuje współpracę w sektorze morskim, taką jak efektywność portów, bezpieczeństwo morskie, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo.

W obszarze dekarbonizacji HPA i MPA zobowiązały się do dzielenia się informacjami na temat rozwoju i wdrażania paliw o zerowej i niskiej emisji, w tym szkolenia załóg oraz protokoły bezpieczeństwa dotyczące obsługi i tankowania tych paliw, a także ułatwienia wymiany informacji i wiedzy na temat zasilania z lądu. W zakresie cyfryzacji strony zgodziły się na eksplorację projektów pilotażowych, mających na celu ułatwienie efektywnych zawinięć statków między portami w Hamburgu i Singapurze oraz wymianę informacji na temat procedur portowych i systemów portowych zaangażowanych w odprawę portową.

W kontekście cyberbezpieczeństwa, umowa obejmuje wymianę informacji na temat cyberbezpieczeństwa, w tym ustanowienie operacyjnych połączeń między portami Singapuru i Hamburga oraz zapewnienie szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa dla profesjonalistów morskich i studentów.

Ponadto, podpisano memorandum o zrozumieniu (MoU) między NUS Enterprise, przedsiębiorczym ramieniem Narodowego Uniwersytetu Singapuru (NUS), a Digihub, częścią niemieckiej inicjatywy wspierania innowacji cyfrowych w logistyce. Ta współpraca skupi się na wymianie start-upów oraz projektach pilotażowych z zakresu innowacji. MoU jest wynikiem dyskusji między MPA, interesariuszami morskimi a delegacją biznesową z Hamburga, która odwiedziła podczas Singapore Maritime Week 2024.

Offshore energy / Mateusz Gibała

Orlen pomaga powodzianom. Spółka przeznaczy 35 milionów


Powiązane artykuły

Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier. Źródło: Flickr

Węgry nie chcą Ukrainy w UE. “Zełenski widzi w nas wrogów”

– Węgry nie poprą przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej – powiedział we wtorek węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto. Dodał,...

Unia zmienia magazyny gazu. Czy obniży ceny w zimie?

Unia Europejska wprowadziła zmiany w przepisach dotyczących obowiązkowego napełniania magazynów gazu, umożliwiając państwom członkowskim większą elastyczność w realizacji tego celu....
Stacja ładowania Polenergia eMobility. Fot. Polenergia

Zielona energia nie jest przepustką do El Dorado operatorów ładowarek

Polenergia eMobility mimo wzrostu skali działalności nadal przynosi straty. Czy dlatego jej właściciel mrozi inwestycje, i chce ją sprzedać?

Udostępnij:

Facebook X X X