Izydorek: Złoty środek na Pol’and’Rock Festiwal

19 czerwca 2019, 15:00 Infrastruktura
pociągPKPPrzewozyRegionalne

Od kilkunastu dni połączenia MusicRegio stały pod znakiem zapytania. Wynikało to głównie z braku zaplecza taborowego przewoźnika, zmniejszonymi zasobami osobowymi w związku z sezonem urlopowym a także kwestiami rentowności połączeń – pisze Mateusz Izydorek z nakolei.pl.

Organizatorzy Pol’and’Rock festiwal komentowali jakoby brak kontynuacji oferty MusicRegio miał wpływać na zarobki firmy w znacznym stopniu. Naszą propozycję rozwiązania problemu opublikowaliśmy w artykule Pol’and’Rock – kto powinien zapewnić dojazd? . W artykule podkreślaliśmy, że przerzucenie na samego przewoźnika kosztów dojazdu może nie być odpowiednim rozwiązaniem.

Po wielu rozmowach między Władzami spółki a Marszałkami – udziałowcami Przewozów Regionalnych, udało się wypracować połączenia. Uruchomione zostaną najbardziej rentowe, które przewoziły najwięcej pasażerów w poprzednich latach. Poza tymi połączeniami, należałoby spodziewać się połączeń na podstawie umów PSC zawartymi z Marszałkami województw Zachodniopomorskiego i Pomorskiego. Marszałkowie w ostatnich dniach deklarowali uruchomienie takich połączeń, należy mieć nadzieję, że deklaracje przerodzą się w czyny. Nie wiadomo jak sytuacja potoczy się na linii Przewozy Regionalne – Marszałek województwa Lubuskiego, które powinno być najbardziej zainteresowane, a przyjmuje postawę konfrontacyjną z przewoźnikiem.

Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji a także na działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji co do zaproponowanego przez Premiera Mateusza Morawieckiego zabezpieczenia podróży przez służby podległe ministrowi.