Jagodziński: We wrześniu gotowość do ogłoszenia przetargu na bydgoskie odcinki S5

29 maja 2014, 13:34 Drogi
Mirosław Jagodziński

Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje do realizacji drogę ekspresową S5 w regionie kujawsko-pomorskim. Podczas dwudniowego posiedzenia Komisji Opiniowania Projektów Inwestycyjnych przy GDDKiA w Warszawie oceniano koncepcję dla odc. Białe Błota – Cotoń (granica woj. kujawsko-pomorskiego z woj. wielkopolskim) oraz dla odc. Nowe Marzy-Bydgoszcz.

– Z informacji, które otrzymałem od moich pracowników wynika, że dwudniowe posiedzenie zakończy się protokołem uzgadniającym koncepcję. Na posiedzenie tej komisji wnieśliśmy także propozycję dot. zatwierdzenia podziału inwestycji na odcinki – powiedział Mirosław Jagodziński, dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
W opinii dyrektora otrzymanie protokołu z zatwierdzeniem podziału na zaproponowane odcinki pozwoli na przejście do kolejnego etapu jakim jest opracowanie dokumentacji przetargowej.

– Prace te rozpoczną się w czerwcu i potrwają do końca sierpnia – ocenia dalej Jagodziński. – We wrześniu planujemy zgłoszenie gotowości do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj. Bez żadnych przeszkód trwa realizacja umów na uzupełniające badania geologiczno-inżynierskie i hydrogeologiczne. Trwają także prace rozpoznawcze oraz powierzchniowe badania archeologiczne na całej długości trasy a termin zakończenia prac w mojej ocenie nie jest zagrożone – dodał.

Według dyrektora aktualnie trwają prace nad ustaleniem szczegółowego terminarze finansowania tej inwestycji z uwzględnieniem dofinansowania z nowej perspektywy unijnej.

– Na rok 2014 GDDKiA w Bydgoszczy posiada środki finansowe pozwalające na realizację zaplanowanych prac związanych z przygotowaniem do ogłoszenia przetargu. Jeżeli we wrześniu przetarg zostałby ogłoszony, to w drugim kwartale przyszłego roku możliwe byłoby podpisanie umów z wykonawcami – kończy dyr. Mirosław Jagodziński.

Źródło: UM Bydgoszcz