Jędrzejczak: PKN Orlen opublikuje sprawozdanie finansowe ze wszystkich 70 spółek zależnych w 23 dni po zakończeniu kwartału

21 października 2013, 15:01 Energetyka

W środę PKN Orlen jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku poda wyniki za III kwartał. Dziś publikacja sprawozdania zajmuje nieco ponad 3 tygodnie od zakończenia kwartału, a jeszcze pięć lat temu było to dwa razy dłużej. Zważywszy na to, że grupa działa na kilku rynkach europejskich i konsoliduje działalność 70 spółek, jest to tempo zawrotne.

PKN Orlen właśnie za tempo i jakość sprawozdań otrzymał nagrodę „Best of the Best” w dziedzinie sprawozdań finansowych w konkursie The Best Annual Report 2012, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

– Jesteśmy jedną z pierwszych spółek, która publikuje wyniki, a biorąc pod uwagę skalę naszej działalności, czyli fakt, że działamy także na rynku czeskim, niemieckim, litewskim, i że konsolidujemy 70 spółek, to powinno działać to na wyobraźnię – podkreśla Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes zarządu ds. finansowych w PKN Orlen.

Sprawozdanie za III kwartał br. spółka przedstawi w najbliższą środę.

Jak podkreśla Sławomir Jędrzejczyk, to dzięki determinacji zespołu czas raportowania wyników finansowych w spółce udało się skrócić w ciągu pięciu lat z 45 do 23 dni. Dodaje, że szybkie raportowanie wyników jest ważnym narzędziem w budowaniu dobrych relacji z inwestorami i komunikacji z rynkiem.

– Inwestorzy zwracają uwagę na inwestor relations, czyli nie tylko na sam fakt otrzymania raportu, ale na komunikację z rynkiem – zapewnia wiceprezes Orlenu. – Otrzymujemy szereg wyróżnień za jakość. sprawozdań, ale za tym idzie również czas, czyli tempo raportowania tych wyników oraz cała warstwa komunikacyjna – wyjaśnia.

Właśnie za jakość i tempo spółka otrzymała w piątek nagrodę „Best of the Best” w dziedzinie sprawozdań finansowych w konkursie The Best Annual Report 2012, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

– Otrzymana nagroda to dla nas absolutne wyróżnienie, które pokazuje, że jakość już mamy opanowaną perfekcyjnie. Dostaliśmy już drugą nagrodę z najwyższą liczbą punktów w historii tego konkursu – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Sławomir Jędrzejczyk. – To motywuje zespół do ciężkiej pracy, żeby za rok znów się tu znaleźć.

Newseria.pl