Kasparow radzi Zachodowi, by zastąpił rosyjski import ropy i gazu

1 marca 2022, 15:00 Bezpieczeństwo

W emocjonalnym wpisie na Twitterze, były mistrz świata w szachach i rosyjski dysydent Garri Kasparow powtórzył swoje rady dla wolnego świata. Jedna z nich dotyczy zastąpienia ropy i gazu z Rosji innymi źródłami.

Garri Kasparow. Źródło: Wikipedia

Garri Kasparow radzi Zachodowi

– OK, po latach zignorowanych ostrzeżeń i słuchania „Garri, miałeś rację!” przez cały cholerny dzień dzisiaj powtórzę to, co powiedziałem w 2014 roku: Przestańcie mi mówić, że mam rację i słuchajcie tego, co teraz mówię. Moje rekomendacje są następujące: natychmiast wesprzyjcie Ukrainę militarnie, wszystko oprócz butów [waszych żołnierzy] na ziemi. Wszystko dotyczące broni, wywiadu, cyberprzestrzeni. Sprawcie, by zbankrutowała machina wojenna Putina. Zamroźcie i przejmijcie finanse Rosji oraz jego i jego gangu. Wyrzućcie Rosję z każdej międzynarodowej i finansowej instytucji; PACE, Interpol itp. Odwołajcie wszystkich ambasadorów z Rosji. Nie ma sensu rozmawiać. Nowe ujednolicone przesłanie ma brzmieć „zatrzymaj się lub bądź całkowicie odizolowany” – pisał Kasparow.

– Zakażcie wszystkich elementów globalnej machiny propagandowej Putina. Wyłączcie je, zamknijcie, odeślijcie do domu. Przestańcie pomagać dyktatorowi w szerzeniu kłamstw i nienawiści. Demaskujcie i działajcie przeciwko lokajom Putina w wolnym świecie. Jeśli Schröder i jemu podobni nadal będą pracować dla Putina, postawcie zarzuty. Zapytajcie właścicieli i reklamodawców sieci wspierających propagandystów Putina, takich jak Tucker Carlson, dlaczego na to pozwalają – wyliczał dalej.

Perzyński: Bliżej mu do Putina niż do Bidena i Ukrainy. Tucker Carlson gra na podział Partii Republikańskiej

– Zastąpcie rosyjską ropę i gaz. Naciskajcie na OPEC, zwiększcie wydobycie, ponownie otwórz ropociąg Keystone. Nie możecie ocalić planety, jeśli nie ocalicie jej mieszkańców. Przyznajcie, że będą koszty, poświęcenia. Czekaliśmy zbyt długo, cena jest wysoka, ale będzie tylko wyższa. Czas na walkę – napisał arcymistrz szachowy.

– Nie można ignorować politycznej piątej kolumny putinistów, od skrajnej prawicy i lewicy w UE do tankowców i Trumpa i jego zwolenników Partii Republikańskiej w USA. Mogą mieć prawo do poparcia wojny brutalnego dyktatora w celu krytykowania Bidena, ale jest to obrzydliwe i antyamerykańskie. Nie zapomnijcie – pisał.

Opracował Michał Perzyński

Kasparow: Dzień Świstaka w Rosji, czyli jak Biden i Zachód mogą powstrzymać Putina