Kawałko: Projekt Opole II da impuls do rozwoju biznesowego miasta i regionu

12 sierpnia 2013, 15:27 Energetyka

Mimo uspokajających zapowiedzi Donalda Tuska, wciąż nie wiadomo, czy i kiedy uda się rozpocząć budowę nowych bloków Elektrowni Opole. Przedstawiciele władz samorządowych Opola są dobrej myśli i wskazują na korzyści dla miasta i regionu, związane z inwestycją.

– Przygotowanie takiej inwestycji i analiz z nią związanych wymaga czasu, niemniej jednak premier jasno określił kiedy budowa powinna ruszyć – podkreśla w wypowiedzi dla portalu BiznesAlert.pl Krzysztof Kawałko, zastępca prezydenta Opola.

W jego ocenie rozpoczęcie budowy to kwestia bardzo niedalekiej przyszłości.

– Rozbudowa Elektrowni Opole to kluczowa inwestycja dla regionu, a tym samym dla Opola. Poza licznymi miejscami pracy da również impuls do powstania wielu firm, co z pewnością wpłynie na poprawę ogólnej sytuacji gospodarczej miasta – wskazuje prezydent. – Opole jest atrakcyjnym miastem dla biznesu, czego dowodem są ostatnie inwestycje zarówno zagranicznych korporacji jak i rodzimych firm. Decyzja o kilkumiliardowej inwestycji w nowoczesne bloki energetyczne w Elektrowni Opole z pewnością potwierdza w oczach inwestorów i analityków atrakcyjność Opola i regionu.