Każdy z pociągów Flirt3 przejechał już 2 mln kilometrów

13 kwietnia 2016, 14:15 Alert

(PKP Intercity)

Po blisko 4 miesiącach kursowania w barwach PKP Intercity, składy FLIRT3 przejechały 2 mln
kilometrów. Na pokładach nowoczesnych pociągów podróżowało już 850 tys. pasażerów. Największą popularnością cieszy się trasa Olsztyn-Warszawa.
Każdego dnia 16 składów FLIRT3 obsługuje 32 połączenia kategorii InterCity, a 4 zasila rezerwę przewoźnika. W ciągu 4 miesięcy od uruchomienia składy przejechały już 2 mln kilometrów i przewiozły 850 tys. pasażerów. Dotychczas największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Warszawą a Olsztynem, Bydgoszczą oraz Toruniem.

Komfortowa podróż w korzystnej cenie

Pociągi FLIRT3 zapewniają komfortową podróż w dobrej cenie. Na pokładzie nowoczesnych pojazdów znajduje się wiele udogodnień dla pasażerów – wygodne fotele, gniazdka elektryczne czy indywidualne oświetlenie. Cały skład jest klimatyzowany, a do dyspozycji pasażerów jest bezprzewodowa sieć Wi-Fi. Dodatkowo pojazdy zostały przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi czy podróżnych o ograniczonej mobilności ruchowej. W składach zamontowano windę ułatwiającą osobom na wózku wjazd na pokład pociągu, a także specjalne uchwyty do przewozu rowerów i nart. Do dyspozycji pasażerów jest także wagon barowy.
Pociągi kursują w korzystnej cenowo kategorii InterCity. Podróżni, którzy zaplanują wyjazd z wyprzedzeniem, dzięki ofercie Wcześniej-Taniej mogą liczyć na nawet 30 proc. rabatu na przejazd. Studenci czy uczniowie dzięki ulgom ustawowym za bilety płacą jeszcze mniej.