Kaźmierczak: Zielona ideologia klimatyczna

5 listopada 2013, 09:04 Energetyka

– Zbliżający się w Warszawie ONZ-owski szczyt klimatyczny to impreza typowo ideologiczna – mówi naszemu portalowi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – Poszły na nią zupełnie niepotrzebnie pieniądze naszych podatników.

W opinii Kaźmierczaka warszawski szczyt nie ma kompletnie żadnego znaczenia politycznego. Nie będą tam przecież podejmowane konkretne decyzje. – Moim zdaniem czeka nas szopka już nawet nie polityczna, ale ideologiczna w wykonaniu różnych szaleńców od tzw. zielonej energii – mówi dalej szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

– Ci ekolodzy terroryzują ludzi w imię jakiejś swojej wyimaginowanej ideologii. Z nimi nie da się dyskutować w sposób merytoryczny. W ich wykonaniu poglądy stały się wprost religią. A o religii nie sposób polemizować – twierdzi Kaźmierczak. – Taka „zielona” religia zawiera przecież dogmaty. A te trudno podważać. Spośród światowych religii jedynie anglikańska przewiduje głosowanie nad doktryną wiary. A zieloni nie są kościołem anglikańskim.

– Owo gorączkowe zabieganie polskiego rządu o organizację ONZ-owskiego szczytu klimatycznego można wytłumaczyć jedynie jakimiś kompleksami, poczuciem niedoceniania Polski na arenie światowej – kończy Kaźmierczak.