KGHM przedstawił wstępne wyniki z lutego 2021 roku. Sprzedaż miedzi jest zgodna z planem

22 marca 2021, 18:15 Alert

KGHM zaprezentował wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe za luty 2021 roku. Ostateczne kwartalne wyniki produkcyjne i sprzedażowe zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie za pierwszy kwartał 2021 roku.

Logo KGHM. Fot.: KGHM
Logo KGHM. Fot.: KGHM

Produkcja i sprzedaż

KGHM poinformował, że produkcja miedzi płatnej wyniosła 58 tys. ton. – Nastąpił wzrost o 2,7 tys. t (+5 procent) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku zanotowano we wszystkich segmentach operacyjnych. W odniesieniu do segmentu KGHM Polska Miedź S.A. wzrost dotyczył zarówno produkcji z własnych, jak i obcych materiałów miedzionośnych – podaje spółka.

– W okresie styczeń-luty 2021 roku produkcja oraz sprzedaż miedzi, srebra i metali szlachetnych w grupie kapitałowej kształtowała się na poziomie zgodnym z przewidzianym w budżecie na ten okres. Spadek wystąpił w zakresie produkcji i sprzedaży molibdenu ze względu na niższy poziom przerobionej rudy oraz mniejszą od planowanej zawartość tego pierwiastka w kopalni Sierra Gorda. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 roku zanotowano wzrost produkcji podstawowych produktów tj. miedzi i srebra – czytamy w raporcie.

Cały raport można znaleźć tutaj.

KGHM/Jędrzej Stachura

Wyniki KGHM ze stycznia z produkcją miedzi i srebra zgodnie z planem