Kierwiński: Hanna Gronkiewicz-Waltz dokończy w Warszawie inwestycje, które zaczęła

15 października 2013, 08:49 Drogi

– Ostatnie dwie kadencje rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to bardzo mocne postawienie przez jej ekipę na inwestycje miejskie i na rozwój naszego miasta. Zatem bardzo dobrze się stało, że te inwestycje, które rozpoczęła obecna prezydent – będzie też – wraz ze swoimi współpracownikami – kończyć – mówi naszemu portalowi warszawski poseł, Marcin Kierwiński (PO).

– Jestem też przekonany, że to referendum będzie pozytywnym impulsem, żeby je w jeszcze większym stopniu uwzględniać w rządzeniu stolicą. Władze Warszawy powinny też położyć większy nacisk na informowanie mieszkańców o tego typu przedsięwzięciach – uważa Kierwiński. W jego opinii poprzez referendum warszawiacy pokazali, że widzą, jak miasto się zmienia dzięki tak potrzebnym inwestycjom podejmowanym przez ekipę obecnej prezydent. – A to, że do referendum doszło dowodzi, że my jako Platforma Obywatelska, musimy się lepiej komunikować z mieszkańcami – dodaje poseł.

Kierwiński uważa, ze obecnie najważniejsze zadanie dla miasta to zabezpieczenie środków finansowych na dokończenie drugiej linii metra. Obecnie budowany jest jego odcinek centralny. Jednak docelowo metro musi być zintegrowane z Bemowem i Targówkiem. W przyszłości, gdyby znalazły się na to pieniądze powinna także powstać w mieście duża hala targowo-wystawiennicza – kończy poseł.