Kierwiński: HGW zainwestowała prawie 25 mld zł w warszawską infrastrukturę

30 lipca 2013, 13:37 Drogi

– W okresie sprawowania urzędu prezydenta Warszawy przez Hannę Gronkiewicz-Waltz zainwestowano bezpośrednio w miasto kwotę prawie 25 mld zł – mówi nam poseł Marcin Kierwiński (PO). Parlamentarzysta przypomniał, że w tym czasie zakończono budowę I linii metra i rozpoczęto realizację jego II linii. Zbudowano też m.in. most im. Marii Curie-Skłodowskiej, zakończono rewaloryzację Krakowskiego Przedmieścia, w dzielnicy Wilanów zbudowano Al. Rzeczpospolitej i dokonano poszerzenia Al. Wilanowskiej, nie licząc oddania do użytku takich inwestycji spoza infrastruktury jak Centrum Nauki im. M. Kopernika czy nowy stadion Legii.

To jednak nie wszystko. Kierwiński dodaje, że w trakcie minionej półtorej kadencji p. prezydent dokonano także zakupu nowych autobusów, prawie 200 szt. nowych tramwajów, 20 składów pociągów dla SKM i nowych składów dla metra. Nastąpiła więc niemal całkowita wymiana taboru transportu miejskiego. W ramach inwestycji spółek miejskich należy też wspomnieć o oczyszczalni ścieków „Czajka”, modernizacji Teatru Powszechnego czy wzniesieniu Centrum Promocji Przedsiębiorczości Smolna – mówi poseł.

W jego opinii przy realizacji niemal każdych inwestycji, szczególnie tych dużych, zdarzają się opóźnienia. – Zwróćmy jednak uwagę na to, że ostatnie trzy-cztery lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz to okres spowolnienia gospodarczego w całym kraju. Gdyby nie to osiągnięcia inwestycyjne w stolicy w tym czasie byłyby jeszcze bardziej imponujące – ocenia Kierwiński.