Czy Polska poprze cel neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku? Polska przyznała, że to ważny cel, ale stawia postulat systemu wsparcia, który pomoże przejść z gospodarki wysokoemisyjnej do niskoemisyjnej, a koszty będą wysokie. Co jeszcze przygotowaliśmy w podcaście Spięcie BiznesAlert.pl?
Ministerstwo środowiska wydało PGNiG koncesje na wydobycie gazu ze złóż Przemyśl i Buszkowiczki Resort podaje, że złoża Przemyśl i razem są największymi dotychczas udokumentowanymi złożami gazu ziemnego w Polsce. Według stanu na 31 grudnia 2017 r. zasoby wydobywalne wynoszą blisko 8 mld m sześc., zasoby przemysłowe 654 mln m sześc., natomiast wydobycie w roku kalendarzowym 2017 wyniosło 447 mln m sześc. Co oznacza ta decyzja dla spółki?
– Europa będzie nadal liderem walki ze zmianami klimatu, podobnie jak w Paryżu w 2015 roku. Mamy ambitne cele na rok 2030 w zakresie odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej, na wdrażaniu których musimy się skupić – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przed szczytem G20 w Osace. – Myślę, że potrzebujemy mocnego oświadczenia w sprawie zmian klimatu – wtórował przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jakie stanowisko zaprezentuje Unia Europejska na zbliżającym się szczycie?
Zapraszamy do wysłuchania podcastu: