Kłopotów Ursusa ciąg dalszy

31 maja 2019, 09:15 Alert

Nie kończące się problemy finansowe Ursusa kładą się cieniem na prowadzone przez NCBR postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego – zwraca uwagę „Rzeczpospolita”.

fot. Ursus

Jak relacjonuje dziennik, przeżywający kłopoty finansowe Ursus ma nowy problem do rozwiązania, bo w czwartek SGB Bank wypowiedział spółce Ursus Bus umowę o kredyt obrotowy z lutego 2017 r. i musi ona w ciągu 30 dni spłacić ponad 2,2 mln zł kredytu plus odsetki. Tymczasem spółka ma do 3 czerwca czas na złożenie dokumentów wymaganych do umowy B+R w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

W ocenie dziennika w obecnej sytuacji Ursusa jest mało prawdopodobnej, by w czerwcu doszło do podpisania umowy w tej sprawie. Gazeta przypomina również, że Ursus Bus ma problemy z realizacją bieżących kontraktów. Gazeta wymienia między innymi opóźnione dostawy do Warszawy i Zielonej Góry, a także problemy z serwisowaniem już dostarczonych pojazdów.

Rzeczpospolita/CIRE.PL