Koleje Mazowieckie nie odpowiadają za reklamy w wagonach

7 sierpnia 2015, 15:01 Infrastruktura

Ostatnio spółka Koleje Mazowieckie na monitorach umieszczonych w wagonach swoich pociągów zaczęła wykorzystywać prorządowe i jednostronne politycznie wiadomości z portalu Tomasza Lisa natemat.pl – podał portal wpolityce.pl. Jak dowiedział się nasz portal serwis portalu Tomasza Lisa w pociągach KM pojawił się dzięki pośrednictwu firmy Metromedia Polska, wcześniej umieszczającej serwis tego samego portalu także w wagonach SKM Warszawa i stołecznego metra.

– Tego typu portal powinien płacić za to, że generowane w nim treści znajdują się na monitorach w pociągach KM. Jest to przecież spółka prawa handlowego, której 100-proc. właścicielem jest samorząd woj. mazowieckiego, w którym władzę sprawuje koalicja PSL-PO – przypomina w rozmowie z naszym portalem Jakub Opara, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Firmą odpowiedzialną za treści wyświetlane za pośrednictwem monitorów zainstalowanych w pociągach Kolei Mazowieckich jest MetroMedia Polska sp. z o.o., z którą Koleje Mazowieckie mają zawartą umowę na dzierżawę powierzchni reklamowych. Z portalem Natemat.pl spółki Koleje Mazowieckie nie wiąże żaden stosunek prawny – kwitują Koleje Mazowieckie w komentarzu dla BiznesAlert.pl.