Kolejne zmiany w zarządzie w TF Silesia

26 listopada 2015, 10:10 Alert

(CIRE.pl/Rzeczpospolita)

Kopalnia Bogdanka. Fot. Wikimedia Commons.
Kopalnia Bogdanka. Fot. Wikimedia Commons.

Zmienił się skład rady nadzorczej oraz zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia (TFS) – donosi CIRE.pl, powołując się na „Rzeczpospolitą”. Gazeta zwraca uwagę, że nowe władze spółki będą odpowiedzialne za jak najszybsze zapewnienie finansowania dla Kompanii Węglowej.


W październiku z funkcji prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia zrezygnował Adam Siwek. Powołany po tej rezygnacji zarząd nie kierował spółką spółką nawet dwa miesiące, bo jak wynika z informacji „Rz” doszło właśnie do kolejnych zmian. Według relacji dziennika rezygnację z zajmowanych stanowisk złożyli: prezes TF Silesia Agnieszka Skarboń oraz oddelegowana z rady nadzorczej do pełnienia funkcji wiceprezesa Aleksandra Obońska.

Jednocześnie do składu rady nadzorczej TFS w miejsce Aleksandry Obońskiej powołany został Marek Wadowski, którego oddelegowano do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki. Do pełnienia obowiązków wiceprezesa powołana została natomiast przewodnicząca rady nadzorczej TF Silesia Monika Domańska.

Według „Rzeczpospolitej” władze TFS w nowym składzie mają zagwarantować szybki zorganizowanie finansowania dla Kompanii Węglowej. Jak twierdzi dziennik, odbędzie się to w drodze objęcia przez Silesię obligacji wyemitowanych przez KW. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu TFS wartymi około 700 mln zł akcjami PGNiG.

Jak wynika z informacji „Rz”, póki co nic nie wiadomo jednak o szczegółach tego planu.