Branżowa debata wprost z inwestycji Anwilu

15 czerwca 2021, 12:45 Alert
Kongres Polska Chemia 2021. Fot. ANWIL S.A.
Kongres Polska Chemia 2021. Fot. ANWIL S.A.

Już w najbliższą środę (16 czerwca) odbędzie się najważniejsze dla branży chemicznej wydarzenie – Kongres Polska Chemia 2021, którego organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

Miejscem jednego z eksperckich paneli dyskusyjnych jest kluczowa inwestycja nawozowa realizowana na terenie chemicznej spółki z Grupy Orlen. Wyjątkowa, m.in. ze względu na industrialne otoczenie, w którym się odbywa, debata wpisuje się w hasło przewodnie tegorocznego Kongresu – #CHEMIA(DLA)PRZYSZŁOŚCI.

Wybór jej miejsca nie był przypadkowy. Realizowana w Anwilu rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych przyczynia się do rozwoju sektora chemicznego w Polsce oraz wsparcia krajowej gospodarki i polskiego rolnictwa. Wpisuje się również w kompleksowy rozwój segmentu petrochemicznego Grupy Orlen. Nowoczesna, trzecia linia nawozowa ANWILU, poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych o ok. 50 procent, ograniczy napływ nawozów z importu. Tym samym, zapewni polskim rolnikom zwiększony wolumen produktów spełniających najwyższe, światowe standardy. Inwestycja Anwilu ma także duże znaczenie dla gospodarczego rozwoju regionu m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

Udział w debacie „Inwestycja dla przyszłości” wezmą: członek zarządu ds. produkcji w Anwilu Jacek Mendelewski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego Tomasz Zieliński oraz profesor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Witold Grzebisz. Rozmowa dotyczyć będzie kluczowych inwestycji sektora chemicznego oraz dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Poprowadzi ją wieloletni dziennikarz, redaktor naczelny Top Agrar Polska Kamil Bujoczek. Organizacja eksperckiej debaty na terenie inwestycji Anwilu, w jubileuszowym roku 55-lecia istnienia, jest także uznaniem jej całościowego wkładu w rozwój polskiej chemii na przestrzeni lat.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i obejrzenia relacji. Więcej szczegółów oraz bezpłatna rejestracja znajdują się w linku: www.kongrespolskachemia.pl.

Anwil/Grupa Orlen

Kongres Polska Chemia stał pod znakiem polityki klimatycznej