Korsik: Basznieft uwzględnił w budżecie na 2015 r. cenę ropy na poziomie 60 $

24 marca 2015, 13:00 Energetyka
Rafineria

Budżet Basznieftu na 2015 r. jest obliczony na podstawie ceny ropy, która w założeniu ma oscylować na poziomie 60 $ za baryłkę – poinformowała głowa naftowej spółki Aleksander Korsik.

– Wcześniej wskazywano cenę 80 $ za baryłkę, obecnie – 60 $. Nie planujemy dalej obniżać prognoz cen ropy. W rzeczywistości to nie ma większego znaczenia, ponieważ kurs rubla w stosunku do dolara zmienia się razem z ceną ropy a przychody wyrażone w rublach są stosunkowo takie same – powiedział Korsik w rozmowie z Wiedomosti, która została opublikowana we wtorek.

W dalszej części rozmowy prezes Basznieftu oczekuje pewnego wzrostu ceny ropy naftowej i uważa, że obecnie „my jesteśmy w najniższym punkcie lub blisko niego”.

– Nie będę prognozować cen ropy naftowej na przyszłość. Obecnie musimy funkcjonować w takiej a nie innej sytuacji, w której znajdujemy się. Jeśli cenowa koniunktura będzie lepsza – zarobimy dodatkowe pieniądze i zastanowimy się, gdzie je zainwestujemy. Zagospodarowanie dodatkowych przychodów to wcale nie najtrudniejsze zadanie – odpowiedział Prezes Basznieftu.

Źródło: Wedomosti