Kowalczyk: Negatywne zmiany klimatu wymuszają pilne działania

3 grudnia 2018, 12:15 Alert

Coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe, susze, huragany, powodzie, których skutki dotykają miliony ludzi, wymuszają pilne działania klimatyczne – podkreślił w poniedziałek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk. Źródło: Flickr
Henryk Kowalczyk. Źródło: Flickr

Minister na szczycie klimatycznym ONZ (COP24) w Katowicach wskazał, że świat wiąże ogromne nadzieje z tym szczytem. Przypomniał, że trzy lata temu wynegocjowano Porozumienie paryskie, które zobowiązuje wszystkie państwa do działań na rzecz ochrony klimatu. Dodał, że Katowice mają odpowiedzieć, jak porozumienie będzie realizowane.

„Coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe susze, huragany powodzie, których skutki dotykają miliony ludzi wymuszają pilne dziania klimatyczne. Te skutki są coraz bardziej odczuwalne również w Europie i w Polsce” – powiedział minister środowiska.

Kowalczyk liczy, że za dwa tygodnie będzie można ogłosić, że „Porozumienie paryskie żyje, świat określił ramy i zasady dla zrównoważonej, pokojowej, opartej na nauce, służącej ludziom i naszej planecie sprawiedliwej transformacji”.

Polska Agencja Prasowa