Kowalczyk: To dobrze, że Ryanair wraca do Modlina

12 września 2013, 09:00 Infrastruktura

– Uważam, że powrót linii lotniczych Ryanair do portu lotniczego w Modlinie od 30 września stanowi pozytywne wydarzenie – mówi portalowi BiznesAlert.pl Józef Marek Kowalczyk, przewodniczący komitetu infrastruktury gospodarczej Krajowej Izby Gospodarczej.

Przypomina on, że sprawa remontu wadliwie ułożonej nawierzchni pasa startowego, w końcu doprowadzona do pomyślnego finału, mocno tąpnęła funkcjonowaniem tego lotniska. – Z drugiej strony ten port lotniczy, umiejscowiony w dobrej lokalizacji, ma szansę na właściwe funkcjonowanie w dłuższej perspektywie. Powrót Ryanaira na lotnisko Modlin dobitnie potwierdza tę tezę – przekonuje Kowalczyk.

– Myślę, że jest to znaczące wydarzenie. I nie odbije się bez echa w gronie innych przewoźników lotniczych. Będzie to jednak zależało w dużej mierze od polityki władz samego portu lotniczego, który teraz będzie musiał nadrobić wpadkę – ma ją na szczęście za sobą – działalnością marketingową, opłatową – mówi dalej Kowalczyk.

Jego zdaniem fakt powolnego powrotu do pełni życia tego lotniska ma duże znaczenie również dla wzmocnienia połączeń komunikacyjnych, w tym kolejowych (Koleje Mazowieckie) w Warszawie i okolicach.