Książę William ostrzega przed skutkami zmian klimatu

5 października 2020, 13:30 Alert

Książę William wyraził swoje zaniepokojenie wzrostem poziomów mórz i innymi skutkami zmian klimatu w telewizyjnym filmie dokumentalnym, który zostanie wyemitowany w stacji ITV.

Książę William
Książę William

Wywiad księcia Williama dla ITV

William, wnuk królowej Elżbiety, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, udzielił wywiadu w królewskiej posiadłości Sandringham, która znajduje się we wschodniej Anglii. ITV podaje, że częścią przesłania Williama w filmie było to, że zmiany klimatu stanowią zagrożenie dla wszystkich. – Stracimy siedliska dzikiej przyrody i rolnictwo. Ochrona tego rodzaju obszarów leży w interesie wszystkich. Musimy zająć się problemem zmian klimatu – powiedział książę William.

William powiedział, że rosnąca liczba ekstremalnych zjawisk pogodowych jest zagrożeniem, w tym na jego własnej posiadłości w Sandringham. – Nagle zdajesz sobie sprawę, że te ekstremalne wydarzenia będą się zdarzać coraz częściej w przyszłości – mówił arystokrata.

Zgodnie z niepisaną konstytucją Wielkiej Brytanii monarcha i starsi członkowie rodziny królewskiej nie angażują się w politykę, ale członkowie rodziny królewskiej czasami wykorzystują swoją pozycję do prowadzenia kampanii w kwestiach interesu publicznego, które są uważane za niekontrowersyjne.

Reuters/Michał Perzyński